Газета по-надвірнянськи
 

Детектив у 15 років? А чом би і ні

2 жовтня 2020, 14:03 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 120 переглядів

Її однолітків називають «цифровим поколінням» «Z» («зет»), дітьми гаджетів, смартфонів. Бо, народившись після 2000-х, вони вважають невіддільною частиною свого повсякденного життя те, що минулі покоління називали «технологіями майбутнього».

Доступ до Всесвітньої павутини для них не зводиться лише до домашнього комп’ютера, а уможливлений будь-де і будь-коли завдяки ноутбукам з інтернет-модемами та мобільним телефонам, смартфонам, планшетам…

А ще кажуть, що діти сучасного інтернету це – перше покоління, яке легко обходиться без традиційних структур, приміром, влади, вільне від стереотипів і усталених поглядів.

12-стор

Напевне, 15-річна авторка книжки «Соловейко» надвірнянка Аліна Струк, про яку часопис «Народна Воля» вже писав у числі від 18 вересня н.р. № 86-88, і не задумується над цим без потреби. Але те, що її соціальне життя вирує далеко не в телефоні, є доконаним фактом. Бо, хіба властиво художній натурі з високим рівнем мрійливості, образного мислення «зависати» у мережах, пригнічуючи розвиток здібностей?.. І щоб це не видалося голослівним, вирішили запросити Аліну до розмови.

– Аліно, читачі нашого часопису вже знають, що ти навчаєшся у 10-му класі Надвірнянського ліцею. Розкажи про свої улюблені шкільні предмети, хобі.

– Якогось одного чи двох улюблених шкільних предметів немає. Подобаються усі, кожен по-своєму. Люблю читати різну за жанром літературу.Думаю, це і є моє хобі.

– А коли вперше взялося за перо?

– У 9 років вперше почала писати маленькі історії, а вже в 11 придумала сюжет нової книги, над якою зараз працюю.

– То це буде вже друга твоя книжка. А давай повернемося до першої, що вже видана, «Соловейко». Чому саме така назва?

– Як тільки взялася за написання тексту, то ще й сама не знала чому така назва? Просто моментально прийшла думка саме так назвати книжку. Та, коли вже завершувала цей твір, зрозуміла. У назві криється вся розв`язка детективної лінії. Коли читач прочитає книгу до кінця, то зрозуміє, чому саме «Соловейко». А зараз зразу відповісти на це питання не можу, щоб не проспойлерити весь сюжет.

– Головна героїня твору – 25-річна дівчина Саллі. Таке незвичне ім`я… Чому, скажімо, не Соломія чи Оксана?

– Імена головних героїв я вибираю по-різному. Ім`я Саллі я знайшла на одному сайті з різними іменами світу. Воно припало мені до душі, то й вибрала. А ще головна героїня є громадянкою Чехії. Хоча в книжці майже не описується про її батьків, але тато в неї американець, а мама – теж громадянка Чехії. Тому я вибрала таке, більш світове, ім`я Саллі.

– Твій детективний роман складається із 26-ти розділів з назвами в одне слово. Як довго ти писала? Що тебе надихало?

– «Соловейка» почала писати наприкінці травня ввечері. Якраз тоді з`явилася ідея і я вирішила моментально втілити її в життя. А закінчила писати на початку липня о другій годині ночі. Старалася писати щодня, але не завжди виходило. Інколи спеціально прокидалася вранці, щоб написати новий розділ, а інколи – як мала натхнення. Бувало по-різному. Але мені дуже подобалось це робити. В останню ніч, коли вирішила її завершити, написала найбільшу кількість розділів і сторінок. Думала дуже довго, як все завершити: чи трагедією, чи хепі-ендом.

– Обкладинка книжки також приваблює інтригуючим поглядом Саллі, над якою злітає той же соловейко-провісник долі, снів…

– Малюнок обкладинки виконала цьогорічна випускниця Надвірнянської ЗОШ № 2 Діана Годзюр. Ілюстраціями всередині книжки займалася учениця Івано-Франківського ліцею № 25 Аліна Стефурак. За що я вдячна їм.

– Хто ще причетний до виходу книги в світ?

– Доброчинців я не шукала. Книжку видала за власні кошти. Перший наклад – 50 примірників, другий – 100. Видавництво знайшла ще раніше. (Воно надало і коректора). Якось натрапила на просторах фейсбуку на друкарню «Твори» у Вінниці і вирішила співпрацювати з цим видавництвом, коли напишу книгу.

– Що у планах юної письменниці?

– Дописати наступну книгу в жанрі фантастики, яку розпочала ще в 11 років. А що вирішу далі – ще не знаю. Звісно, мрію здобути вищу освіту, хорошу професію.

– Ну що ж, удачі – тобі, Аліно! Нехай твій «Соловейко» обов’язково знайде свого читача.

З юною письменницею

мала приємність спілкуватися

Леся Дутчак.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!