Газета по-надвірнянськи
 

Для зцілення душі і тіла: мощі 720 святих у Бориславі

23 жовтня 2020, 11:26 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,572 переглядів

Паломницькі шляхи багатьох краян пролягли до храму святої Анни у Бориславі. Для тих наших читачів, котрі ще не складали молитви Всевишньому у цій церкві і мають духовні наміри та потреби, нагадуємо, що парох, доктор богослов`я Роман Василів зібрав тут мощі 720 святих. Приклонитися перед ними, а також отримати зцілення душі і тіла сюди приїжджають багато людей. Тому Бориславський храм святої Анни належить до списку паломницьких центрів УГКЦ поряд із такими відомими центрами, як Зарваниця, Страдч, Гошів та ін.

За радянських часів тут був склад міндобрив, краєзнавчий музей. Храм відкрили 1989 року, а на 20-ліття запросили монахів читати реколекції. Перші мощі позичили у монастирі. Тоді й почалися перші дива зцілення від різних хвороб. Поступово список мощей розширювали і зробили паломницький центр.

Надзвичайно цілющим є Апостольський мощовик із колекцією трьох хрестів – Животворящого і хрестів Петра та Андрія. Подібне можна побачити у Римі. Хрест називається так тому, що, коли імператриця Олена розкопала Голгофу, то знайшла три хрести, але який із них Ісусів, ніхто не знав. Поблизу проходила похоронна процесія. Тіло покійного клали на хрести. На третьому він воскрес. Животворящу силу його відчули чимало немічних людей.

Відомий мощовик із мощами 12-х апостолів, окремо у мощовику у вигляді Євангелія з руками помістили мощі чотирьох євангелістів, в іншому – апостольському – мощі 72-х учнів Ісуса. Привертають увагу мощовики усіх слов`янських святих, Володимира, Ольги, Бориса і Гліба, українських новомучеників. Але чи не найвизначнішою є ікона Божої Матері, в якій вмонтована риза святої Богородиці.

Про ці та багато інших мощів святих, їх цілющу силу можна довідатися у церкві з оповідей священників та численних розповідей зцілених людей.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!