Газета по-надвірнянськи
 

Дмитро Втерковський: керівник і господарник, котрий дивиться у завтрашній день

23 жовтня 2020, 11:33 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 461 переглядів

Цю людину знають десятки і сотні як простих наших краян, так і у колах господарників не лише Прикарпаття, а й України та за кордоном. Таке визнання простий хлопець із села Перерісль Надвірнянського району здобув, пройшовши чимало солідних виробничих щаблів. Та справжній талант господарювання у сучасних умовах він проявив, очоливши державне підприємство «Виробниче об`єднання «Карпати». Мова йде про Дмитра Дмитровича Втерковського, котрий уже 17-й рік тут генеральним директором.

Втерковецький

За свою самовіддану працю він нагороджений орденами «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів у 2012 і 2016 роках, йому присвоєно почесне звання «Заслужений працівник промисловості України».

Очоливши підприємство з кількістю працівників усього 260 осіб, збитки за результатами господарської діяльності якого складали 3843 тис. грн., провів перепрофілювання і реорганізацію виробництва. З метою завантаження незадіяних виробництв та покращення фінансового стану доклав багато зусиль не тільки для збереження трудового потенціалу підприємства, але й для його подальшого розвитку. Здійснено капітальний ремонт і реконструкцію виробничих приміщень. Зокрема, збудовано новий цех для виробництва кабельно-провідникової продукції для автомобілів Skoda Scala, підготовлені площі для логістичного центру та доки для зберігання і відвантаження готової продукції.

  • Освоєно цілий ряд нових виробів, зокрема, налагоджено виробництво електрокабельної продукції для автомобільної галузі у співпраці з американською компанією APTIV. На підприємстві виготовляють кабельно-провідникову продукцію до таких автомобілів як Audi, Opel Astra та Skoda Scala.
  • Підприємство під керівництвом Дмитра Втерковського зуміло домовитися про відкриття нового проекту з виробництва кабельно-провідникової продукції до автомобілів Opel Insignia.
  • Висока якість виготовленої продукції підтверджена сертифікатами, які отримало підприємство. Зокрема, виробництво продукції атестоване за системою управління якістю ДСТУ ISO 9001-2001, за результатами аудиту підприємство щорічно підтверджує дотримання стандартів цієї системи з оцінкою «відмінно».
  • У серпні 2011-го підприємство атестоване за міжнародною системою якості ISOTS 16949.

В останні роки підприємство освоїло виробництво світлодіодних виробів для житлово-комунального господарства, вуличного освітлення. З цією метою за рахунок власних коштів реконструйновано площі та організовану нову виробничу дільницю.

Налагоджено виробництво товарів народного споживання, зокрема, металопластикових конструкцій, корпусних меблів, кованих виробів і засобів малої механізації сільського господарства.

За час перебування Дмитра Втерковського на посаді керівника підприємства створено майже 3600 нових робочих місць. За рахунок власних коштів навчено нових професій, у т. ч. за кордоном, значну кількість працівників підприємства. Тут створено сучасну навчальну базу. З метою раціонального використання енергоносіїв модернізували систему опалення та переведення системи освітлення на світлодіодне. У результаті споживання енергоносіїв зменшилось на 30 %.

Під керівництвом Дмитра Втерковського підприємство працює прибутково. Своєчасно та повністю проводять поточні платежі до бюджету, Пенсійного фонду, виплату заробітної плати. За станом на початок нинішнього року середня зарплата на підприємстві становить 9,5 тис. грн., а в еквіваленті повної зайнятості – 14,5 тис. грн.

Державне підприємство ВО «Карпати» із року в рік є найбільшим платником податків в Івано-Франківську. Це засвідчують перемоги у конкурсі «Тріумф», який вшановує лідерів економічного прогресу. Щомісяця ВО «Карпати» сплачує 4 млн. 200 тис. гривень податку з доходів фізичних осіб. За 2018-2019 роки сплачено до місцевого бюджету 87 млн. 906 тис. гривень податків та зборів. У цілому – 450 млн. грн. за 2018-2019 та перше півріччя 2020 років.

За вісім місяців нинішнього року сплачено до бюджету 121,161 млн. гривень податків, зборів та обов’язкових платежів. Завжди пам’ятає і шанує підприємство військових, які зараз відстоюють територіальну цілісність нашої держави. На підтримку армії у цьому році уже сплачено 4,147 млн. гривень військового податку, а також 5,225 млн. склали витрати на зарплату військовослужбовців.

За сприяння генерального директора Дмитра Втерковського збережено соціальну інфраструктуру, працюють кафе, їдальні, проводять спортивно-оздоровчі та культурно-мистецькі заходи. Десятки наших краян працюють у ВО «Карпати» і за час своєї роботи переконалися, що такі люди, як Дмитро Дмитрович Втерковський, направду перетворили ще донедавна збиткове підприємство у прибуткове сучасне і перспективне європейського рівня виробниче об`єднання «Карпати», створивши сотні робочих місць для жителів Прикарпаття і, зокрема, Надвірнянщини.

Григорій МАКСИМИШИН.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!