Газета по-надвірнянськи
 

Нафтовики Надвірнянщини «За Майбутнє»

16 жовтня 2020, 17:31 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 731 переглядів

Нафтовик – горда і почесна професія, яку опановують самовіддані, відповідальні, сильні духом люди, котрі, не зупиняючись перед труднощами, забезпечують надійну роботу складного технологічного комплексу з видобутку нафти і газу, отримуючи бажаний економічний ефект.

А успішних результатів праці досягає лише згуртована команда. Тож найуспішніші йдуть на вибори до місцевих органів самоврядування. Серед них Олег Мальчик – теперішній директор бізнес-підрозділу (Захід) і директор департаменту видобутку та технологій ПАТ «Укрнафта», добре знаний у середо­вищі нафтогазовидобувників України.

20201009_073444680_iOS

Поміж інших керівників галузі вирізняється здатністю вміло й ефективно організовувати виробничий процес. Притаманна йому природна здатність працювати без втоми (бо віддається роботі за формулою 24/7), заглиблюватись в усі тонкощі складного комплексу нафтового господарства, дозволяють справлятися, не відкладаючи «у довгий ящик», з чималою кількістю часто виникаючих проблем.

Сформований на засадах відповідальності та відданості дорученій справі, де режим роботи: і вранці, і увечері, і вночі, де немає понять «рано/пізно», а є «необхідно», слугує взірцем для інших членів команд.

Серед колег-нафтовиків він – авторитетна і справедлива людина, від якої випромінює високий потенціал розумової та фізичної енергії. Як ефективний менеджер спонукає членів команди самостійно приймати рішення у своїй зоні відповідальності, бо кожен із них компетентний фахівець.

Пізнавши професіоналізм людей, цінує їхню відданість роботі, з глибокою шаною ставиться до трударів нафтовицької галузі різних поколінь. Вселяє колегам дух оптимізму, віру в себе, закликає йти на роботу – з радістю, з роботи – з гордістю.

Олег Мальчик бажає, щоб частина його життя стала промінчиком світла, добра і достатку для жителів Надвірнянщини. Адже цей край повнить його душу теплом, а люди надихають на подвижницьку працю за майбутнє.

- Олеже Васильовичу, чому і для чого балотуєтесь у депутати Івано-Франківської обласної ради?

- Із 2015 року насправді, більшість свого робочого часу проводжу у Надвірнянщині. Як управлінець часто стикаюсь з соціальними проблемами жителів краю. Разом із великим обсягом основних завдань виробничого характеру доводиться вирішувати соціально-економічні труднощі населених пунктів, на території яких видобуваємо нафту і газ. Бо влада району чи області, як правило, замість вирішення проблем, залишає громади та місцевий великий бізнес наодинці з труднощами.

Усвідомлюючи величину сплачених податків, мене дивувало те, що громадськість змушена звертатися до нас за допомогою у вирішенні тих питань, з якими, безумовно, могла б справлятися місцева влада. Траплялися випадки, коли під час таких звернень я пропонував удаватися до своїх обранців на рівнях району, області, держави, бо не завжди в змозі допомогти.

Нині розумію: а хто, як не ми?

Тож іду в депутати,щоб гідно відстоювати позицію нафтовиків і мешканців краю.

Доцільно наголосити, що з 2018 року в Україні запрацював розподіл рентних платежів з відповідними відсотками для області, району, сіл, міст, об’єднаних територіальних громад. Місцеві органи самоврядування отримали досить суттєвий інструмент для фінансування потреб своїх громад. Однак, за моїм глибоким переконанням, відсотки, що залишаються у місцевих бюджетах,низькі. Якщо буду обраний депутатом обласної ради, то з цієї позиції зможу клопотати у вищих органах державної влади про збільшення частки для місцевих спільнот при розподілі ренти.

Звичайно, докладатиму максимум зусиль для виділення коштів на капітальні ремонти доріг, що об’єднують територію громад, сприятиму розвиткові медицини, всіляко підтримуватиму фізкультурно-оздоровчий і спортивний рух, допомагатиму навчальним закладам району, ОТГ у зміцненні навчально-матеріальної бази, сприятиму розвитку культури і туризму в регіоні тощо.

- Яким чином «Укрнафта» співпрацює з громадами?

- «Укрнафта» завжди була і буде соціально-відповідальною компанією. Ми є добрим сусідом і партнером для місцевих спільнот. Тим паче, що мої колеги-нафтовики та їх родини складають основу цих громад.

Із впровадженням децентралізації та змін у Бюджетному кодексі частка податків, що залишаються на місцях, збільшується. Тож відкривається можливість територіальних громад у кращому фінансуванні. Хочу підкреслити, що «Укрнафта» повністю сплачує свої податкові зобов’язання. Так, структурні одиниці ПАТ «Укрнафта» та СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД», які ведуть підприємницьку діяльність на теренах Прикарпаття, за 2019 рік та вісім місяців поточного року перерахували до бюджетів різних рівнів майже 3,5 млрд. грн., з них понад 400 млн. грн. залишилося у місцевих бюджетах нашої області. Окрім цього, понад 214 млн. грн. за цей же період сплачено єдиного соціального внеску, який наповнює Пенсійний фонд. Цифри – річ вперта!

Констатую факт щодо Надвірнянського нафтопромислового району: за згаданий термін до бюджетів різних рівнів перечислено більше 1 млрд. грн., з них понад 114 млн. грн. залишилося в розпорядженні місцевих бюджетів.

Як я уже згадував, немалим фінансовим наповненням для місцевих спільнот є те, що на даний час п’ять відсотків рентних платежів залишається у казні на місцях різних бюджетів. Зокрема, Надвірнянський районний бюджет за минулий рік та вісім місяців цього року отримав понад 9 млн. грн., а разом взяті Битківська селищна, Зеленська, Молодківська, Стримбівська сільські ради, Пасічнянська і Делятинська ОТГ поповнили свої бюджети більше як на п’ять мільйонів гривень.

- Відомо, що «Укрнафта» цінує партнерські стосунки з громадами. Завжди подавала і подає руку допомоги. У чому саме виражається ця підтримка з боку Компанії у цей нелегкий для українців рік?

- ПАТ«Укрнафта» уклала договір соціального партнерства з державним підприємством «Укрвакцина», що входить до структури МОЗ України. Компанія безкоштовно надала 14 тис. літрів дизельного пального для потреб вантажного транспорту, задіяного у доставці засобів індивідуального захисту для медичних працівників по всій країні. Зокрема, керівництво Надвірнянського НГВУ від імені трудового колективу для потреб Надвірнянської центральної районної лікарні передало три тисячі распіраторів вартістю 150 тис.грн.

Щоб припинити шляхи розповсюдження короновірусного захворювання, ми перевели окремих працівників підприємства на дистанційну форму роботи. Нафтовикам, котрі працюють безпосередньо на сталих робочих місцях, відповідна служба НГВУ щоденно вимірює температуру тіла, видає маски і рукавиці, робочі місця забезпечує антисептичними засобами, систематично проводить дезинфекцію приміщень.

Тож живемо за приципом «Береженого Бог береже».

У час весняно-літніх дощових повеней працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» першими відгукнулись на тривожний заклик жителів району про допомогу в ліквідації наслідків стихійного лиха. Відклавши на пізніше нагальні потреби виробництва, нафтовики спрямували необхідні можливі сили на порятунок життя людей та збереження їх обійсть і майна, забезпечуючи питною водою, надаючи будівельні матеріали, спецтехніку для берегоукріплення річок, відновлення проїзних та пішохідних шляхів тощо.

У час біди жодна тонна нафти не вартує життя людини.

Керівництво Надвірнянського нафтогазовидобувного управління старається бути небайдужим до звернень як від жителів навколишніх населених пунктів, так і від очільників бюджетних чи релігійних установ: подаємо руку допомоги у зміцненні навчально матеріальної бази освітянським закладам району, Івано-Франківському національному технічному університету нафти і газу, релігійним громадам, бібліотекам. Протягом 2019 та восьми місяців 2020 років така благодійна допомога склала 1 млн. 130 тис. грн.

Наші серця надалі будуть чуйними до проблем інших.

- Зрозуміло, що нафтовидобуток фізично нелегкий та у своїй більшості віддалений від основної промислової бази і місць домашнього проживання працівників. Скажіть, будь ласка, як останнім часом поліпшилися умови праці та відпочинку нафтовиків, які працюють вахтовим методом?

- У Компанії на першому плані турбота про людину. Надання життєво необхідих послуг нашим працівникам під час тижневих вахт – один із чинників успіху у виробничому процесі. Вахтове господарство НГВУ «Надвірнанафтогаз» – одне з найбільших у ПАТ «Укрнафта». Тут функціонують п’ять таких містечок. Кожне з них за різними мірками – сучасний житлово-побутовий комплекс, що забезпечує певні вимоги для перебування працівників у гідному для людини місці поза рідною домівкою. Для цього придбано і встановлено комфортні житлові модулі з усією інфраструктурою санітарно-гігієнічного призначення для тамтешнього проживання людей; тут належно діють пункти гарячого харчування – усе це сприяє успішній праці нафтовика.

Уже понад три роки в «Укрнафті» працює програма «Лікар з доставкою», яка довела свою потужність, важливість і корисність. Суть полягає у медичних консультаціях для працівників компанії на робочих місцях. Адже нафтовики, як і люди інших професій,хворіють. Лікар-терапевт, на якого припадає навантаження від 1500-1700 працівників, проводить консультації в облаштованих місцях кожного виробничого підрозділу.

Періодично виїзна бригада медиків здійснює візити у виробничі підрозділи підприємства з метою обстеження нафтовиків, які бажають отримати консультацію того чи іншого фахівця.

Ця програма надалі набиратиме обертів. Головне, щоб люди берегли здоров’я.

- В Україні війна. Як нафтовики допомагають воїнам української армії на сході?

- З перших днів військової агресії на сході України колектив НГВУ підтримує українських воїнів, надаючи різнопланову допомогу. Нафтовики збирали і перераховували кошти для фонду сприяння армії, закуповували на передову товари першої необхідності, засоби індивідуального захисту тощо. На прохання бійців батальйону Національної гвардії імені генерала Сергія Кульчицького працівники цеху прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання НГВУ «Надвірнанафтогаз» уже кілька років поспіль власними силами виготовляють та передають на фронт металеві пічки для обігріву. Крім цього, ці ж працівники переобладнали позашляховик у бойову машину для батальйону «Карпатська Січ», виготовили 50 сталевих будівельних скоб і металеві ломи для потреб воїнів.

Залишити бійців без підтримки – це зрадити героїв, які жертвують своїм життям на благо тих, котрі залишилися вдома. Тож не припиняємо підтримувати наших воїнів на передовій у боях з російськими загарбниками.

- Розкажіть, будь ласка, про виробничу ситуацію бізнес-підрозділу (Захід) ПАТ «Укрнафта», яке ви очолюєте з 2017 року, та про пріоритетні плани.

- Незважаючи на «подарунки» поточного року у фінансовій скруті та тяжкій ситуації з пандемією COVID 19, ми не знижуємо виробництво, перевиконуємо планові завдання, своєчасно виплачуємо заробітну плату попри різке зниження попиту на нафтопродукти та цін на нашу продукцію, не звільнивши жодного робітника на підприємстві.

Починаючи з 2017 року, бізнес-підрозділ (Захід) та «Укрнафта» в цілому не зупинили видобуток нафти і газу, а навпаки збільшили його обсяг при тому, що практично всі родовища перебувають на завершальній стадії розробки. Оперуючи старим фондом, досягаємо позитивного результату.

Треба відзначити, що видобуток нафти у НГВУ «Надвірнанафтогаз» та СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД» за вісім місяців 2020 року становить 82, 1 тис. тонн при плані 81, 6 тис. тонн. Щодо видобування газу, то за такий же період перевиконання становить 7 відсотків.

Серед пріоритетних завдань НГВУ «Надвірнанафтогаз» – у першу чергу, модернізація обладнання і збільшення інвестицій, введення в експлуатацію нових нафтогазоносних горизонтів, нарощування темпів виробництва з метою більших обсягів видобутку вуглеводнів. У найближчому майбутньому плануємо реконструювати та оптимізувати систему підтримки пластового тиску на Луквинському і Битків-Бабченському родовищах, що дозволить значно підвищити коефіцієнт нафтовилучення.

Звичайно, у виробничому процесі понад усе стоїть Людина праці – ключовий фактор успіху будь-якого бізнесу, де забезпечені відповідні умови робочого місця та гарантована безпека, належна зарплата.

Економічне досягнення нафтовиків сприятиме успішному стану та розвитку територіальних громад у прийдешньому.

Тож і надалі працюймо на успішне Майбутнє Надвірнянщини та України!

Розмову вів

Михайло МИЦУС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!