Газета по-надвірнянськи
 

Прикарпатські депутати закликали уряд зберегти обов’язкове ЗНО з української мови та літератури

2 жовтня 2020, 14:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 338 переглядів

Обласна рада закликала Кабінет міністрів України вжити заходів щодо запобігання внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Йдеться про необхідність залишити обов’язковим проходження випускниками загальноосвітніх навчальних закладів України тестування з української мови та літератури. Таке рішення прикарпатські депутати прийняли на 37-й сесії обласної ради 25 вересня 2020 року.

Звернення мотивоване намірами Міністерства освіти і науки України та Українського центру оцінювання якості освіти запровадити можливість вибору здавати тестування з української мови або української літератури під час зовнішнього незалежного оцінювання.

«Тестування з української мови та літератури було обов’язковим для всіх вступників до вищих навчальних закладів. Його скасування несе пряму загрозу освітній реформі та гуманітарній політиці в Україні. Адже знання як української мови, історії України, так і української літератури – це питання національної безпеки держави», – відзначив голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук.

У свою чергу голова обласної ради Олександр Сич наголосив, що виведення української літератури з переліку обов’язкових для ЗНО предметів – це диверсія проти підвалин незалежної національної держави.

«Мова – це комунікаційний «цемент» нації, а історія й література, засобами яких формується національна героїка та символіка, являють собою її непорушний духовний моноліт. У поєднанні вони творять ядро національної ідентичності, яку так настирливо у кожній постколоніальній державі намагається розмити її вчорашній поневолювач. Якщо не пропагувати українську мову, культуру, літературу, то рано чи пізно постане питання: а хто ми на українській землі? Просто населення? Якщо просто населення, то яке має значення в якій державі жити? Це підрив безпеки Української держави!» – акцентував Олександр Сич.

Рішення «Про звернення обласної ради щодо недопущення скасування обов’язкового ЗНО з української літератури у 2021 році» підтримали 66 депутатів.

Інф. прес-служби

Івано-Франківської

обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!