Газета по-надвірнянськи
 

ПРИКАРПАТСЬКОМУ ВІЙСЬКОВО-СПОРТИВНОМУ ЛІЦЕЮ – 25

30 жовтня 2020, 12:07 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 553 переглядів

Далекого 1995-го року отримано дозвіл Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України на відкриття ліцею. А ще більш хвилюючим було свято Першовересня у 1996-му… Співзасновник та перший директор ліцею, багатолітній політв’язень радянських таборів Орест Миколайович Дичковський, його вірний побратим щодо втілення ідеї заснування нашого навчального закладу Антін Путько, продовжувачі цієї важливої справи у керівній діяльності ліцеєм полковник Гаврин Василь Миколайович та полковник Мартинюк Микола Лонгінович.

Пріоритетним напрямком діяльності ліцею є забезпечення формування та виховання такого духовного стану українського воїна в суспільстві, який буде спроможним стати захисником України. Провідна роль у забезпеченні належних умов належить заступнику начальника з навчально-виховної роботи полковнику Куцаню Миколі Никифоровичу, заступнику начальника з виховної роботи Баргану Ярославові Івановичу, а також заступникам з навчальної роботи Гринішаку Михайлові Васильовичу, який близько двадцяти років займав цю важливу посаду, та Риндич Оксані Василівні, яка продовжує його справу.

Богородичне місто назавжди залишиться в історії навчального закладу. Там вирувало потужне навчання та виховання у стилі «Militari» до 2009 року. Цього ж року восени місто Надвірна прийняло юнаків з усієї України в приміщення, де раніше була розташована військова частина ракетної бригади.

121656716_3414947968731266_

Є люди, як зорі… Вони погаснуть, а світло від них ще довго-довго блукає всесвітами наших душ, нагадуючи кожному, хто ми, що ми, чому ми, куди ми. Такими зорями були Орест Дичковський, Антін Путько, Василь Гаврин, які вже відійшли у Вічність. Такими ж зорями стали капітан Воробець Степан, випускник 2004-го року, командир розвідувальної роти 24-ї окремої механізованої бригади та рядовий Семчук Віктор, випускник 2008-го року, снайпер розвідувального відділення штабного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади. Ці молоді патріоти принесли на вівтар Свободи України свої життя 19 червня 2014-го року. Слава і вічна пам’ять Героям!

Кожен день ліцеїста надзвичайно насичений. Окрім звичних шкільних дисциплін, які викладають високоосвічені вчителі, особливе місце займають заняття військово-спортивного спрямування. Завдяки оволодінню цими предметами ліцеїсти стають дисциплінованими, загартованими і тілом, і душею.

121675836_3414947375397992_

Ліцеїсти звикають до високої вимогливості як у класі, так і на плацу. Щоденне підняття державного прапора вранці й опускання на вечірньому розводі при виконанні Гімну України для них стає великою гордістю. Всі розуміють, що навчання в ліцеї – це подвиг, бо не кожен здатний виконувати вимоги, закладені в Статутних положеннях.

Про братів Цюраків із карпатського села Пасічна ще напередодні російсько-української війни газета «Україна молода» писала як про військовий родинний феномен. Всі вони після навчання у ліцеї здобували і продовжують здобувати вищу освіту у Харківському університеті повітряних сил імені Івана Кожедуба. Наймолодший – Зеновій – ще навчається у ліцеї. Хлопці стверджують, що у ліцеї дають значно вищий рівень знань. Коли з піснею маршируєш по плацу – аж дух захоплює. Важливим є усвідомлення того, що військова служба по-дорослому – це не тільки романтика, а й серйозні випробування, пов’язані із загрозою для життя. І мати Ярослава, яка, крім шести синів, виховує ще й донечку, це чудово розуміє.

Наш ліцей задуманий на зорі Незалежності України Орестом Дичковським, аби заповнити національно значимим змістом вакуум пострадянського хаосу. Весь особовий склад ліцею живе під орудою Божого провидіння і кредом, що про Україну треба не лише говорити з високих трибун, а й при потребі – віддати життя.

Колір політичних уподобань для нашого навчального закладу не має абсолютно ніякого значення – ми не кузня партійних кадрів. Єдина обов’язкова умова: юнак має бути готовий служити суверенній Україні і зробити цей вибір він має свідомо. Як це зробив випускник 2012 року Сенюк Віталій, учасник бойових дій в зоні АТО. Його добре пам’ятають працівники ліцею. «Я не хочу, щоб у моєму домі панував чужинець, щоб мої родичі мали страх перед його силою, нахабством, звірством» – так переконливо відповів Віталій у травні 2015 року, коли приїхав у ліцей із фронту.

У «Гімні Прикарпатського військово-спортивного ліцею» вже чверть століття звучить:

Ми – ліцеїсти, ми – патріоти

І кров козацька в нас в жилах б’є,

Святая справа не загине,

Вкраїна наша не пропаде.

З Днем народження, дорогий та рідний наш Ліцею!

Слава Україні!

Віра БОЙКО,

педагог-організатор

Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату.

Відкрили навчальний корпус предмету «Захист України»

У рамках святкувань Дня захисника України та 25-річчя Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Івано-Франківської обласної ради 13 жовтня ц. р. відбулось відкриття й освячення навчального корпусу предмету «Захист України».

Адміністрація навчального закладу прикладає багато зусиль, щоб створити комфортне мотивуюче та розвиваюче освітнє середовище навчального закладу. Відкриття навчального корпусу предмету «Захист України», без сумніву, стане поштовхом для більш якісного опанування ліцеїстами програми профільного рівня предмету «Захист України» 10-11 класу та навчальної програми «Захист України» для 8-9-х класів, розробленої у навчальному закладі (авт. Мартинюк М.Л., Куцань М.Н., Грубальський Р.Б.), та схваленої Міністерством освіти і науки України.

Навчальний корпус складається з двох навчальних класів (вогневої та тактичної підготовки з інтерактивним лазерним тиром і спеціальної підготовки), методичного кабінету, кімнати історії навчального закладу, кімнат для зберігання навчальної зброї та навчального військово-технічного майна, навчальних місць для заряджання розряджання зброї, спорядження магазину особовим складом варти, дії чатового на посту та тиру для стрільби з пневматичної гвинтівки.

Відкриття навчального корпусу предмету «Захист України» – ще один крок на шляху до якісної реалізації профільного навчання у закладі!

Вручили нагороди

19 жовтня у приміщенні кабінету предмету «Захист України» вручили нагороди командирові роти, старшому офіцеру-вихователю полковнику запасу Вікторові Шамрайову, заступнику начальника з виховної роботи Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату Ярославові Баргану, командиру взводу, офіцеру-вихователю підполковнику запасу Олександрові Колюжеву, вихователю класу лейтенанту запасу Русланові Гвоздянчуку, вихователю класу сержанту запасу Вікторові Вінтоняку, заступнику начальника з господарської роботи ліцею-інтернату Василеві Бойчуку, заступнику начальника з навчальної роботи ліцею-інтернату Оксані Риндич.

Склали присягу

13 жовтня у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї відбулося велике свято – складання урочистої Клятви. Розпочалось дійство хвилиною мовчання щодо вшанування пам’яті першого директора та співзасновника ліцею Ореста Дичковського і випускників, які загинули у боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України Степана Воробця і Віктора Семчука.

Відбулося складання урочистої Клятви, яку зачитав ліцеїст Валентин Машин. Із привітальними словами виступили гості: народний депутат України Зіновій Андрійович, заступник начальника Івано-Франківського департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Ігор Гаврилюк, дочка співзасновника і першого директора ліцею Галина Дичковська, заступник голови Івано-Франківської ОДА Євген Фербей, обласний військовий комісар полковник Володимир Ярмошук, голова райдержадміністрації Володимир Пасько, голова районної ради Іван Гурмак, начальник кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу полковник Андрій Станецький, заступник Надвірнянського міського голови Василь Василенко, Андрій Левицький – випускник ліцею 1999 року, батько Роман Янко, святі отці Роман, Орест та Любомир освятили ліцеїстів, які склали урочисту Клятву.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!