Газета по-надвірнянськи
 

Робити людям добро – його життєве кредо

16 жовтня 2020, 16:53 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 596 переглядів

Ярема Гладун, екс-голова Надвірнянського районного комітету освітянської профспілки, дуже багато сил і праці віддав освіті. Загальний трудовий стаж його розпочинається із 1961 року після закінчення Переріслянської середньої школи. Хоч як довелося нелегко, але освітянську вершину підкорив, закінчив історичний факультет Івано-Франківського педінституту імені В.Стефаника. І де б опісля не працював, повсякчас пильно приглядався і вивчав проблеми педагогічно-учнівських колективів, перебував на передовій у відстоюванні соціального та правового захисту інтересів усіх учителів.

У 1976-му Ярему Гладуна призначили директором Середньомайданської восьмирічної школи. Тут проявив себе здібним, розумним, талановитим та принциповим керівником. Навчальний заклад під його вмілим керівництвом займав упродовж років перше місце серед шкіл району. У сільській школі зумів обладнати всі кабінети дистанційним управлінням, а також лінгафонний кабінет на 24 місця для вивчення німецької мови. За що йому присвоїли звання «Відмінник народної освіти».

Гладун

Він мав свою позицію і стосовно реформування галузі на всіх етапах її становлення, про що відверто завше говорив із різних трибун, чим неодноразово спричиняв невдоволення окремих чиновників.

Повсякчас намагався перетворювати авторитет ідей в авторитет особи, що добре підмітили педагоги, довіривши йому посаду районного профспілкового лідера. Завше перебував у гущі освітянських подій, відстоював позиції освітян нашого району. Особливо виснажували його як голову страйкового комітету щоденні невдоволення освітян щодо несвоєчасної виплати зарплати. Це у свій час зумовило навіть низку протестів педагогів у вигляді страйків і пікетів. Саме така послідовність у реалізації справедливих вимог вчительства району і вплинула позитивно на незмінний ріст авторитету Яреми Гладуна в освітянському середовищі. Звичайно, відтоді чимало змінилося. І ті процеси, що відбувалися у нашій державі, не минули безслідно і для районного комітету профспілки, і для Яреми Гладуна особисто. Кожну невдачу профспілковий лідер із 34-річним профспілковим стажем переживав, як свою власну.

Патріотично налаштованим у душі й активним залишився також у часи становлення та проголошення Незалежної держави Україна, організовував поїздки до Верховної Ради України, а також поїхав у м.Київ із делегацією Надвірнянщини у день проголошення Незалежності України, 24 серпня 1991 року. Депутат Надвірнянської міської ради двох демократичних скликань.

У 1991-му – голова районної комісії з проведення Всеукраїнського референдуму 1 грудня, голова районної комісії з проведення перших демократичних виборів. У нашому районі вперше зареєстровано осередок Товариства української мови ім.Тараса Шевченка.

Патріотизм Яреми Гладуна незаперечний. І не дивно, адже батько його був в ОУН-УПА і засуджений на 25 років, відбував заслання у Норильську. Члени його родини отримали разом 100 років каторги від сталінського режиму.

Ніби вчора Ярема Гладун – голова районного комітету профспілки працівників освіти і науки України у Надвірнянщині, ніби вчора керував референтурою народного депутата України – Михайла Костицького та був референтом народного депутата України – Василя Костицького. Ніби вчора надавав допомогу не тільки вчителям, а й жителям всього району у важкий для України час. Він був представником благодійної німецької організації «Допомога Україні», яка за запрошенням постачала гуманітарну допомогу у наш район.

Пам`ятаю, допомогу отримали у той час не тільки малозабезпечені жителі району, а й лікарні у Надвірній і Яремчі, Ланчині, санаторій «Смерічка» у Ворохті. Зокрема, апаратуру, рентгенапарати, апарати переливання крові, хірургічні інструменти, інвалідні візки, кардіографи, медичні препарати, ліжка, матраци, постільну білизну, продукти харчування, засоби гігієни і багато чого іншого. Івано-Франківський технічний університет нафти і газу отримав для свого профілакторію УЗД-апарат та обладнання у стоматологічний кабінет. Отримали допомогу також Надвірнянська міська рада, сільські ради і школи, дитячі садочки, громадські організації та інші.

Від Тисменичан до Яблуниці протягом п’яти років поспіль, із 1994-го по 1999-й, отримував наш район допомогу з Німеччини.

Усього не перерахувати, що зроблено Яремою Гладуном. А вже понад два десятки літ промайнуло, а мені запам’ятався той час назавжди…

Ярема Миколайович – єдиний в Україні, котрий пропрацював на виборній посаді головою районного комітету профспілки працівників освіти і науки України – 34 роки. Це ще раз засвідчує його значний авторитет серед учительських колективів Надвірнянщини. Неодноразово пересвідчувалася, що слова Яреми Гладуна звучать для вчительства авторитетно.

Його працю належно оцінювали і підтримували не тільки у районі й області, а й в Центральному комітеті галузевої профспілки у Києві. У цій структурі його вважали одним із кращих, найдосвідченішим і впливовим керівником. Його вперше за роки існування у Надвірнянщині райвідділу освіти нагороджено Грамотою Центрального комітету галузевої профспілки працівників освіти і науки України за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків. А в 2001-му він другим на Прикарпатті серед голів районних комітетів профспілки удостоєний найвищої відзнаки Федерації профспілок України – нагрудного знака «Профспілкова відзнака».

Уже п’ять років Ярема Миколайович на заслуженому відпочинку. Але, як і раніше, піклується про учительські колективи, ветеранів педагогічної праці, дає поради та морально підтримує, оптимістично налаштовує на бачення сьогодення. За що йому велика вдячність від колег.

15 жовтня виповнилося п. Яремі Гладуну 75 років. Від щирого серця вітаємо його від імені колег-педагогів-ветеранів освітянської ниви з цим прекрасним ювілеєм. Бажаємо міцного здоров`я, море радості від життя, натхнення, голубого мирного неба та світлих сонячних днів на многії літа!

За Вашу працю, мудрість і терпіння

Господнього для Вас благословіння!

Євдокія Непеляк,

учителька-пенсіонерка

Переріслянської ЗОШ І-ІІІ ст.,

помічник-консультант

народного депутата України

Слави Стецько.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!