Газета по-надвірнянськи
 

Що буде з ПТУ? – У партії «ЗА МАЙБУТНЄ» знайшли спосіб, як залучити бізнес до модернізації навчальних закладів

16 жовтня 2020, 17:23 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 364 переглядів

Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» підготувала законопроєкт, який спонукатиме бізнес до модернізації навчальних закладів. Про це повідомляє прес-служба партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Прикарпаття.

«Зокрема, передбачається, що підприємства, які робитимуть замовлення та фінансуватимуть підготовку фахівців, матимуть від держави податкові пільги, – пояснює суть законодавчого документа кандидатка у депутати Івано-Франківської обласної ради Тетяна Пришляк. – Така ініціатива дозволить зміцнити зв’язок між профосвітою та виробництвом».

120824989_1934116143420472_

Освіта, у першу чергу, повинна відповідати викликам часу, використовувати новітні підходи в навчанні учнів із застосуванням сучасних технологій. Кваліфіковані професійні кадри вкрай потрібні, але сьогодні профтехзаклади не можуть забезпечити їхню якісну підготовку. Адже в більшості своїй мають застарілу матеріально-технічну базу.

«Мало просто зробити ремонт, мова йде про потужне базове фінансування. У світі поширеною є практика: якщо бізнес робить замовлення на підготовку певних фахівців, то він може розраховувати на суттєве зменшення податків, – зазначає Тетяна Пришляк. – Таким чином, держава спонукає бізнес вкладати у підготовку кадрів та робити замовлення на потрібних їм фахівців. А також модернізувати матеріально-технічну частину технікумів, коледжів та училищ. Учні мають працювати на сучасній, а не на техніці 90-х років, а то й з часів совєтів. Інакше, хто їх візьме на роботу?

Відповідальність за формування замовлення на робітників перейшла на регіональний рівень. Тому тепер усі, зацікавлені у фахівцях, мали би спільно погоджувати, в яких кадрах є найбільша потреба.

Тетяна Пришляк наголосила на тому, що Прикарпаття має велику потребу у кадрах для туристичної, будівельної, деревообробної галузей, агропромислового комплексу та сфери послуг. – «Я дуже хочу, щоб випускники і ПТУ, і всіх інших закладів середньої спеціальної освіти змогли отримати якісну освіту, спрямовану на отримання практичних навичок та будувати успішну кар’єру, не думаючи про необхідність емігрувати за кордон», – зазначає політик.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!