Газета по-надвірнянськи
 

Зміни до Порядку відшкодування вартості послуг із догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»

23 жовтня 2020, 11:13 | Рубрика: До відома краян, Соціальне Версія для друку Версія для друку 9,363 переглядів

Уряд прийняв постанову від 30 вересня 2020 р. № 897, якою внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

муніципальна

Компенсацію послуги «муніципальна няня» надають за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», за винятком, коли здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги «муніципальна няня», в яких одночасно народилося троє і більше дітей.

Компенсацію такої послуги надають у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю І або ІІ групи.

Муніципальна няня – це фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.

Фізична особа-підприємець здійснює догляд одночасно не більше, ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім’ї.

Юридична особа здійснює догляд одночасно не більше, ніж за десятьма дітьми з різних сімей.

Отримувачі послуги «муніципальною нянею» укладають договір, в якому зазначено назву послуги, її обсяг із визначенням конкретних заходів, інформацію про дітей, за якими здійснюють догляд, та інформацію про особу, яка здійснює догляд за такими дітьми, умови та строк надання послуги, її вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін, місце проживання отримувача цієї послуги та місце проживання муніципальної няні.

Компенсацію послуги «муніципальна няня» виплачують її отримувачу у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня, але не більше від вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої отримувачем цієї послуги.

У разі догляду за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок ІV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, компенсацію послуги «муніципальна няня» виплачують у двох розмірах прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, установленого на 1 січня відповідного року, але не більше від вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої отримувачем цієї послуги.

Протягом одного місяця з дня набрання чинності змін (із 2 жовтня 2020 р.) батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують компенсацію послуги «муніципальна няня», повинні підтвердити своє право на отримання, подавши управлінню соціального захисту населення РДА такі документи: заяву із зазначенням банківського рахунка, копію договору, розрахункову квитанцію, копію свідоцтва про народження дитини, довідку з місця роботи батьків, довідку МСЕК про встановлення 1 чи 2 груп інвалідності для батьків, для тяжкохворих дітей – довідку про захворювання дитини, медичний висновок ЛКК про наявність у дитини інвалідності, індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7 фізичних осіб-підприємців.

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» її виплату припиняють із місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Галина ОГЕРА,

заступник начальника

відділу прийому громадян щодо надання

соціальних допомог та компенсацій.

Ірина ШВЕНГ,

заступник начальника управління

соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!