Газета по-надвірнянськи
 

28 листопада – День пам`яті жертв голодоморів

27 листопада 2020, 12:21 | Рубрика: Пам`ять і шана, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,316 переглядів

голодомор

Шановні краяни!

В останню суботу листопада ми разом із українцями всього світу вшануємо пам’ять жертв голодоморів: геноциду Українського народу 1932-1933 років і голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні. Цього дня у Загальнонаціональній хвилині мовчання Україна схилить голови у жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

Кожен із нас втратив частку свого коріння. Ще живі люди, які пам’ятають Голодомор і можуть розповісти про той жахливий час.

Просимо всіх жителів району приєднатися до акції – 28 листопада о 16-й годині у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за жертвами голодоморів. Це знак нашої скорботи. Це святий вогник, який зігріє душі загиблих. Це світло очищення задля нашого майбутнього. Прийміть до себе у душу краплю світла, тепла, добра, любові, адже тільки любов’ю до ближнього свого ми подолаємо зло.

До 87-их роковин Голодомору в Україні Український інститут національної пам’яті розпочав інформаційну кампанію «Збережи пам’ять. Збережи правду».

Її мета – вшанування жертв Голодомору в Україні та збереження пам’яті про геноцид українців комуністичним режимом у 1932-1933 роках. Зокрема, наголосити, що збереження пам’яті – це не абстракція, а конкретні дії, наприклад, запис спогадів родичів, очевидців геноциду, передати до музею сімейні реліквії, які належали родичам під час Голодомору, чи просто згадати про рідню, котрій довелось пережити один із найжахливіших злочинів радянського тоталітарного режиму.

Голодомор – сумна і страшна сторінка української історії. Вшануймо пам’ять мільйонів синів і доньок України, мільйонів невинних людей – наших земляків, без жалю винищених Голодомором! Вічна пам’ять загиблим і вічна слава Україні!

З повагою

голова Надвірнянської районної

державної адміністрації Володимир ПАСЬКО.

Пом`янімо

Четверта субота листопада – День пам’яті жертв Голодоморів. Цього року цей день буде 28 листопада. У всіх храмах міста відбуватимуться поминальні Богослужіння.

До вшанування кожен може долучитися – запалити свічку пам’яті на своєму вікні 28 листопада о 16:00 год.

Надвірнянська районна рада.

Звернення міського голови Зіновія Андрійовича до Дня пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій

Дорогі краяни!

Однією з найтрагічніших сторінок історії українського народу є Голодомор, який прокотився трьома потужними хвилями у нашій державі, забравши мільйони життів українців. Ця жахлива трагедія об’єднує наших громадян, які щороку в четверту суботу листопада запалюють свічку пам’яті та у скорботі згадують невинно убієнних, яких приречено на голодну смерть.

Цей злочин, організований радянською владою, не має аналогів в історії людства, а спомин про нього донині є відгомоном болю у серцях мільйонів українців. У результаті зумисних дій комуністичної влади впродовж декількох років Україна втратила майже 10 мільйонів безневинних життів. Виконавці цього страшного голоду відбирали у селян худобу, урожай і навіть посівний матеріал на наступний рік. Дороги у великі міста просто перекривали, а тих, котрі намагалися туди потрапити – розстрілювали. Голодна смерть забирала цілі села і це був найжахливішим серед численних злочинів сталінського режиму, безкровна війна проти українців. Але наш сильний духом народ не змогли знищити ні репресії, ні геноциди. Ми вистояли, зберегли себе як націю, здобули Незалежність і сьогодні продовжуємо відстоювати нашу свободу та територіальну цілісність.

Схилімо голови у глибокій жалобі за тими людьми, які загинули голодною смертю. Хай пам’ять про всіх невинно убієнних живе у наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу і гідність українського народу.

У День пам’яті жертв Голодомору, у суботу, 28 листопада, закликаю всіх о 16-й годині долучитися до акції «Запали свічку пам’яті» та вшанувати хвилиною мовчання і згадати у молитві заморених голодом, вбитих комуністичним тоталітарним режимом українців. Вічна пам’ять жертвам голодоморів та політичних репресій!

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!