Газета по-надвірнянськи
 

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо детінізації сфери транспорту та кур’єрської діяльності

13 листопада 2020, 11:41 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 17 переглядів

На виконання окремого доручення т. в. о. голови Державної служби України з питань праці від 28 жовтня 2020 р. № Д-410/1/3.1-20 із 28 жовтня до 15 листопада ц. р. стартувала всеукраїнська інформаційна кампанія щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин із суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сфері транспорту та кур’єрської діяльності.

Згідно зі ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Відповідно до вимог чинного трудового законодавства при оформленні працівника на роботу обов’язково укладають трудовий договір. За частиною 3 статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування й реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Використання праці найманих осіб без укладеного трудового договору вважається грубим порушенням трудового законодавства, яке тягне за собою низку проблем. Для працівника – це втрата всіх гарантій у сфері праці – права на гідні умови праці, захист від незаконного звільнення, права на визначену тривалість робочого часу і часу відпочинку, соціальне страхування у разі втрати працездатності, і, як наслідок, права на пенсійне забезпечення. Для роботодавця ж передбачена адміністративна та фінансова відповідальність.

Шановні працедавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найманих робітників, виплачуйте і відображайте у звітності реальну заробітну плату. Пам’ятайте: ухилення від   сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Марія ЮРЧИЛО,

начальник управління соціального

захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!