Газета по-надвірнянськи
 

Іван Малкович написав текст для 20-го Радіодиктанту національної єдності

6 листопада 2020, 15:57 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 412 переглядів

Шевченківський лауреат Іван Малкович став автором тексту для ювілейного ХХ Радіодиктанту національної єдності, який традиційно проведе UA: Українське радіо у День української писемності та мови.

Автор стверджує, що намагався скласти текст таким чином, щоб він «не був повчальним і сприймався легко». Радіодиктант присвячений темі читання, а сам текст традиційно міститиме до 200 слів.

«Створення диктанту – це новий виклик для мене. Щодо диктанту, то він частково стосується складних проблем, які іноді нас лякають. Але при розважливішому погляді можна зрозуміти, що все не так однозначно загрозливо, як іноді нам здається. Усім українцям варто написати Радіодиктант національної єдності, адже це – «філологічна математика», завдяки якій можна перевірити свою «філологічну притомність». Мені здається, що в наш час, коли молодь менше говорить телефоном, а більше спілкується шляхом писаних есемесів, диктант писати не так і страшно. Просто треба 20 хвилин зосередитися на граматиці й уважно слухати інтонацію диктора», – зазначив автор цьогорічного диктанту І. Малкович.

Трансляція радіодиктанту відбудеться 9 листопада о 9:00 на: радіо – UA: Українське радіо, UA: Радіо Культура; телебаченню – UA: Перший, UA: Культура, регіональне суспільне телебачення; в інтернеті – YouTube-канал «Українського радіо», Facebook «Українського радіо», регіональні соціальні мережі.

Радіодиктант національної єдності – щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році. Наразі подія стала наймасштабнішим регулярним флешмобом з популяризації української мови та грамотності, інформує сайт НСПУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!