Газета по-надвірнянськи
 

Від екології природи – до екології душі

6 листопада 2020, 15:56 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 342 переглядів

Юних екологів-натуралістів навчають бути у гармонії із природою і самим із собою у районному еколого-натуралістичному центрі (РЕНЦ). Керівник Надвірнянського РЕНЦ Лариса Андрусяк зазначає, що у 76 гуртках, які функціонують також і в дев`яти загальноосвітніх закладах району, займається понад тисячу вихованців. Ключові напрямки роботи з учнівською молоддю – екологічний, декоративно-ужитковий, зоологічний, біологічний, квітникарство, природа крізь призму англійської мови. Славиться центр і своєю навчальною пасікою у Камінному, де під орудою педагога Василя Угорчука гуртківці опановують ази бджільництва.

У педагогічному колективі Надвірнянського РЕНЦ – 32 наставники, які вкладають у працю з дітьми не лише свій професіоналізм, але й любляче серце.

Перегорнімо лише кілька сторінок захоплюючої і насиченої діяльності гуртківців за минулий місяць – жовтень.

2-стор

Участь у щорічній Всеукраїнській дитячо-юнацькій еколого-патріотичній грі «Паросток». Вихованці гуртка побували на екскурсії «Основи фенології. «Грязевий вулкан» особлива геологічна атракція, яка є унікальною на теренах Європи. Датою його народження вважають 1977 рік. Після землетрусу у горах Вранча (Румунія) шкалою 7,2 бали у Старуні на конусоподібному пагорбі діаметром близько 50 метрів з’явилися перші кратери. Зараз вулкан налічує 8 кратерів та 20 непостійних мікрократерів. При вході на вулкан створили «Парк льодовикового періоду». Палеонтологічні знахідки льодовикової доби. На території села понад сто років тому почали розробляти родовища озокериту, саме у такій із озокеритних шахт у 1907 році знайшли бальзамоване тіло «мамонта», згодом у тій самій копальні на глибині 17,6 м виявили великого забальзамованого «великого носорога».

Педагогічні працівники на чолі з Ларисою Андрусяк, Наталія Гнатюк та Вікторія Андрусяк взяли участь в онлайн-марафоні роздільного збору відходів. Його організатори – School Recycling World спільно з Let’s do it, Ukraine. За підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, PepsiCo Foundation та генерального партнера PepsiCo Ukraine.

На заняттях гуртка «Природа – джерело творчості» вихованці ознайомилися та вивчили «калину звичайну», поласували червоними ягідками, цікаво і весело провели гурткове заняття, розгадували загадки, вивчили прислів’я та приказки.

Осінні листочки – у техніці зендудлінг (на світлині). Це корисне малювання допомагає розвинути концентрацію, сприяє психологічному розвантаженню, покращує зорову координацію і дрібну моторику, розвиває творчі здібності та креативність.

…Попереду юних екологів-натуралістів чекають незбагненно цікаві і вражаючі пізнання та знайомства з неповторним світом природи, довкілля. Яскравих вражень і корисних знань!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!