Газета по-надвірнянськи
 

Як підготувати сад до зими?

20 листопада 2020, 11:37 | Рубрика: Природа Версія для друку Версія для друку 3,738 переглядів

Акуратно за граблями зберіть листя. Якщо ваші дерева і чагарники не уражені хворобами і шкідниками, то складайте листя у компостну купу або теплі грядки, використовуйте в якості мульчі для зимуючих квітів. Але врахуйте: заражені паршею, борошнистою росою та іншими хворобами листя для цього не годяться. Вивезіть їх за межі ділянки.

Від заходів, проведених восени, багато у чому залежить урожай наступного року. Тому не відправляйте дерева на зимівлю у занедбаному вигляді. Видаліть стару відмерлу кору, мох і лишайники. Під ними люблять зимувати личинки шкідників, тому навесні важливо не залишити комахам ні єдиного шансу. Пристовбурні круги обов`язково потрібно акуратно обкопати!

До настання морозів у суху погоду проведіть обрізку плодових дерев. За допомогою гострого секатора або садової пилки повністю видалити гілки – сухі, пошкоджені, хворі і ті, які ростуть усередину крони. Після чого обробіть зрізи розчином мідного купоросу (1 чайну ложку речовини розчиніть у 1 літрі води) і замастіть садовим варом або олійною фарбою.

В якості органічних добрив у цей час року використовують гнойову рідину, розведену 1:10, компост (для дерев від 1 до 7 років – 1,5-2 кг на 1 кв. м пристовбурового кола, для дерев старше 7 років – 2-3 кг), золу (100 г на 10 л води), перегній (1/2 відра на 1 кв. м пристовбурового кола).

Щоб захистити дерева від шкідників і весняних сонячних опіків, треба побілити стовбури до заснування нижніх скелетних гілок. Використовуйте готову побілку (продають у садових магазинах) або приготуйте її самостійно. Ні в якому разі не можна білити самим вапном, бо воно спричиняє опіки кори. Розчин для побілки саду орієнтовно такий – 0,5 кг вапна, 0,5 кг коров`ячого (чи іншого) гною, 0,5 глини на 10 літрів води.

Зайці та миші взимку люблять поласувати корою плодових дерев. Гризуни можуть завдати серйозної шкоди рослинам, особливо молодим саджанцям. Щоб цього не сталося, обгорніть стовбури на висоту 50-100 см, якщо є в наявності руберойдом або іншим матеріалом.

Лариса КОВАЛЬЧУК,

провідний фахівець

фітосанітарної лабораторії.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!