Газета по-надвірнянськи
 

Чотири місцеві ради Надвірнянщини – переможці обласних конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

11 грудня 2020, 12:20 | Рубрика: В обласній раді, Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 9,905 переглядів

З нагоди Дня місцевого самоврядування 7 грудня ц. р. в обласній раді відбулося вручення дипломів переможцям ХІ обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування і дев’ятих обласних конкурсів «Краща спортивна громада», «Громада кращого довкілля», «Краща етнокультурна громада».

  • Серед переможців, зокрема, є і Надвірнянська міська рада із проєктом «Криничка «Жива вода» – невичерпне джерело прадавньої історії Краснодвору».

У місті Надвірна зосереджена велика кількість історичних та культурних пам’яток, серед яких замок у парку (замок Надвірнянський або «Краснодвір»), розташований у центральній частині парку ім. І. Франка у центрі міста. Він побудований у стратегічному місці біля джерела, яке збереглося до наших днів. За понад 500 років (а, можливо, і більше) воно не висихало. Як свідчать історичні дані, біля цього джерела віряни завжди освячували воду і взагалі вважали, що вона володіє цілющими властивостями. Багато містян досі використовують воду з цього джерела.

Проєкт «Криничка «Жива вода» – невичерпне джерело…» спрямований на дослідження джерела як важливої пам’ятки природи, яка несе наукову, культурно-пізнавальну й естетичну цінність, вивчення прилеглої території джерела на предмет приналежності його до історії замку Краснодвір, створення конкурентоспроможного туристичного продукту і підвищення туристичної привабливості міста шляхом відновлення й облаштування прадавнього джерела. Вартість проєкту – 296 тис. грн., з яких 220 тис. грн. – кошти обласного конкурсу, 76 тис. грн. – Надвірнянської міської ради.

Як зазначив міський голова Зіновій Андрійович, Надвірнянська міська рада щороку активно бере участь у обласному конкурсі проектів та програм. Із 2011-го міська рада подала на розгляд обласної конкурсної комісії 87 проектів, спрямованих на покращення благоустрою міста, розвиток спортивної інфраструктури, підтримку освіти та соціального захисту населення, покращення умов проживання, проведення відпочинку та дозвілля жителями міста тощо, і 18 разів її визнавали переможцем проектів на загальну суму майже 5,5 млн. грн., повідомляє сайт Надвірнянської міської ради.

А також виграли проєкти на 1 млн. 160 тис. грн.:

Делятинська селищна рада – «Відновлення народних ремесел на теренах села Чорні Ослави» (140 тис. грн.), «Пригодницькі перегони «Чорний шлях» (120 тис. грн.) та «Створення комплексної туристичної інфраструктури для підвищення туристичного потенціалу Яремче та Делятина» (300 тис. грн.);

  • Пасічнянська сільська рада – «Облаштування площинних споруд оздоровчо-вишкільного призначення та будівництва історичного закладу культури «Пнівська криївка» (300 тис. грн.);
  • Микуличинська сільська рада (правонаступник – Яремчанська міська рада) – «Артдоріжка села Микуличин» (300 тис. грн.).
  • Загалом на 11-й обласний конкурс подали 90 проєктів від 59 місцевих рад. Переможцями визначено 42 проєкти. На їх реалізацію у 2021 році з обласного бюджету планують спрямувати понад 12 мільйонів гривень.

Водночас переможцями дев’ятих обласних конкурсів «Громада кращого довкілля», «Краща спортивна громада», «Краща етнокультурна громада» визнано 10 місцевих рад, яким у 2020 р. з обласного бюджету спрямують 1,7 мільйонів гривень.

Протягом 2011-2019 років обласна рада організувала і провела десять конкурсів, на які подано 1653 проекти від майже трьохсот громад. З них переможцями визначено 751 проєкт. Як бачимо, майже половина із поданих проєктів знаходить фінансову підтримку у реалізації. Загальна сума коштів, яка залучена для виконання, – 200,6 млн. грн., у т. ч. 109,7 млн. грн. – з обласного бюджету, 41,1 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 55,2 млн. грн. – від організацій-партнерів, за інформацією прес-служби обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!