Газета по-надвірнянськи
 

Друга сесія районної ради

30 грудня 2020, 16:05 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 121 переглядів

23 грудня ц. р. відбулася 2-а сесія Надвірнянської районної ради 8-го скликання. Її відкрив і вів голова районної ради Олександр Кеніз.

Напередодні відбувся День депутата, на якому обговорили питання, які виносять на сесію. Сесія прийняла план роботи районної ради на 2021 рік, про що доповів заступник голови районної ради Іван Жигалюк. Після інформацій начальника управління фінансів РДА, депутата Лесі Свідрак сесія прийняла рішення про внесення змін до рішення районної ради від 18.12.2019 р. № 710-31/2019 «Про районний бюджет на 2020 рік», а також про районний бюджет на 2021 рік. Зокрема, визначено на 2021 рік доходи районного бюджету у сумі 425 тис. грн., у т. ч. такі ж доходи загального фонду. Затверджено також видатки районного бюджету у сумі 425 тис. грн.

Такий обсяг дохідної і видаткової частини районного бюджету є досить мізерним порівняно з попередніми роками. Тому керівництво районної ради сподівається, що Уряд і парламент приймуть відповідні рішення щодо повноважень новоутворених районних рад згідно з новою адміністративно-територіальною реформою і тоді можливі повноцінніші фінансові ресурси районної ради. На даний час фінансові ресурси зосереджені у новоутворених сільських, селищних і міських радах територіальних громад.

Сесія прийняла рішення про внесення змін до фінансових планів на 2020 рік комунальних підприємств районної ради «Надвірнянська центральна районна лікарня» і «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», про що проінформували їхні керівники Сергій Ємельянчук та Емілія Сем`янів.

Голова Фонду комунального майна району Іван Коцько доповів про передачу майна в комунальну власність Поляницької сільської ради (йдеться про майновий комплекс Бистрицької лікарської амбулаторії).

Важливими проблемними питаннями і на Дні депутата, і під час сесії стали питання про вихід Надвірнянської районної ради зі складу засновників КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги», комунального некомерційного підприємства «Надвірнянська центральна районна лікарня» та комунального некомерційного підприємства «Дитяча лікарня Надвірнянського району» та передачу їхнього майна у комунальну власність Надвірнянської міської ради.

Голова РДА Володимир Пасько проінформував, що райдержадміністрація спільно з керівництвом і депутатами Надвірнянської міської ради і з більшістю рад територіальних громад району готові долучитися допомогти медицині району, про що засвідчують відповідні зустрічі і перемовини. Районна виконавча влада з органами місцевого місцевого самоврядування в особі новостворених місцевих рад зобов`язані рахуватися з фактом, що центральна районна лікарня у результаті наполегливої роботи у ході медичної реформи стала набагато оснащенішою медобладнанням. Такого ж наполегливого і кваліфікованого курсу, передусім, у фінансово-економічному плані, зараз вимагають і від дитячої лікарні.

Після обговорення згаданих питань сесія прийняла відповідні рішення щодо виходу Надвірнянської районної ради зі складу засновників згаданих трьох медичних установ та передачу їх майна Надвірнянській міській раді.

Сесія також вирішила передати в користування Надвірнянській міській раді приміщення першого поверху адмінбудівлі районної ради за адресою м. Надвірна, майдан Шевченка, 33 терміном на 1 рік та приміщення райцентру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді на майдані Шевченка, 39 у райцентрі.

Сесія завершилася Новорічно-Різдвяними привітаннями голів районної ради Олександра Кеніза і райдержадміністрації Володимира Паська для депутатів і краян. Наступна 3-я сесія районної ради запланована на 21 січня 2021 р.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!