Газета по-надвірнянськи
 

На першій сесії Надвірнянської міської ради VIII скликання

4 грудня 2020, 12:06 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 446 переглядів

Перша сесія Надвірнянської міської ради відбулася у четвер, 26 листопада 2020 р., у залі засідань районної ради. Сесійне засідання відкрив член Надвірнянської міської територіальної виборчої комісії Роман Пристай.

    IMG_4081

Він доповів із питань про визнання повноважень міського голови Зіновія Андрійовича, який набрав 62,24 відсот­ків голосів виборців, та 34-х депутатів, котрі представлятимуть інтереси Надвірнянської міської ради ОТГ. До об`єднаної громади увійшли – Надвірна як адміністративний центр і села Молодків, Гвізд, Млини, Назавизів, Мирне, Парище, Лісна Велесниця, Лісна Тарновиця, Красна, Верхній Майдан, Лоєва, Стримба.

На плідну працю присутніх благословили правлячий архиєрей Коломийської єпархії УГКЦ, кир Василій Івасюк, протопресвітер Надвірнянського Протопресвітеріату, адміністратор прокатедрального собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії УГКЦ о. Андрій Бакота, митрофорний протоієрей, декан Надвірнянського деканату ПЦУ, настоятель собору Святого Рівноапостольного Князя Володимира о. Олег Траско. Кир Василій Івасюк подарував Зіновію Андрійовичу ікони Божої Матері і Христа Спасителя.

міська

Після духівників слово взяв народний депутат України Ігор Фріс, який позитивно охарактеризував діяльність Зіновія Андрійовича у Верховній Раді, підкресливши його фаховість у царині місцевого самоврядування, ефективний вклад у творення законодавчих актів. Водночас, саме з уст парламентаря Ігоря Фріса учасники урочистого сесійного засідання вперше почули, що наступного року в неділю, 28 березня, у 87-ому виборчому окрузі відбудуться проміжні вибори до ВРУ.

Обраний вчетверте міським головою, Зіновій Андрійович склав присягу і Роман Пристай вручив йому посвідчення. Надвірнянський міський голова у своєму виступі, зокрема, підкреслив: – Цей день має ввійти в нашу історію як день змін, котрі покликані згуртувати й об`єднати наші зусилля, нашу роботу… Рік, що вже добігає до свого календарного завершення, виявився досить непростим і складним. Перед усіма нами постали такі виклики, з якими світ ще не стикався. Проте завдяки ефективній та злагодженій роботі нам вдалося гідно впоратися з ними. Зіновій Андрійович подякував медичним працівникам, оборонцям держави, представникам влади, колегам, депутатам, кожному виборцю і жителю територіальної громади за довіру і підтримку. Слова вдячності адресував цілому складу Надвірнянської міської територіальної виборчої комісії за роботу на місцевих виборах у жовтні н. р. Звертаючись до новообраних депутатів, очільник міської влади наголосив, що для кожного з них у пріоритеті мають стати інте­реси громади. Надвірнянська об`єднана громада має всі перспективи розвиватися і розбудовуватися, стати фінансово спроможною, зазначив Зіновій Андрійович. За його пропозицією учасники урочистої сесії хвилиною мовчання вшанували загиблих воїнів російсько-української війни, Героїв Небесної Сотні, Героїв Базару, жертв голодоморів і політичних репресій та всіх незламних борців, які віддали своє життя за національну ідею.

IMG_4090

Присягу, текст якої зачитав найстарший за віком депутат Володимир Чуприна, склали й новообрані депутати. Жінкам-депутаткам із посвідченнями вручили й букетики розкішних троянд.

Про створення у міській раді депутатських фракцій ПП «Європейська солідарність», ВО «Платформа громад», об`єднання «Самопоміч», ВО «Свобода», ПП «Батьківщина» і ПП «Слуга народу» повідомили відповідно їх керівники Василь Будзак, Марія Юрчило, Тарас Зіняк, Ірина Кащенко, Євген Боднарук (голова Роман Мажак) і Роман Вацик.

На цьому урочиста частина сесії завершилася і депутати приступили до наступних питань. Затвердили склад тимчасової лічильної комісії, яку очолив депутат Тарас Рудяк. Таємним голосуванням обрали Тараса Пекарського секретарем міської ради ОТГ (на світлині).

IMG_4094

Ухвалили рішення щодо внесення змін у структуру і штатний розпис міської ради. Створили фінансове управління міської ради. Згідно з рішеннями першої сесії затверджено: Олега Йосипенка – заступником міського голови з питань інфраструктури та житлово-комунального господарства; Ігоря Писклинця – заступником з питань фінансово-економічного і соціального розвитку; Ярослава Гундяка – заступником з питань освіти, соціального захисту, охорони здоров`я, культури і спорту. Керуючого справами виконавчого комітету міської ради затвердили Олега Антонюка.

Міський голова Зіновій Андрійович висловив подяку за багаторічну сумлінну роботу на посаді заступника міського голови Василеві Василенку і відзначив, що його досвід роботи ще пригодиться в органах місцевого самоврядування.

Утворено сім постійних комісій міської ради: з питань планування, бюджету, майна і власності (кер. Тарас Новосельський); з питань ЖКГ, транспорту, благоустрою та екології (Володимир Мандзюк); з питань промисловості, підприємництва, інвестицій, містобудування та архітектури (Василь Турів); лічильна, мандатна, з питань депутатської етики (Наталія Купчак); з питань охорони здоров`я, соціального захисту, законності і правопорядку (Роман Марцинковський); з питань землекористування та земельних відносин (Олег Туєшин); з питань освіти, культури, туризму, молоді, фізичної культури і спорту (Андрій Микитин).

Прийнято рішення про початок процедури реорганізації дев`ятьох сільських рад шляхом приєднання до Надвірнянської міської ради. Затверджено положення про акти обстеження та інші документи, що складають депутати й уповноважені особи міської ради. Депутати створили тимчасову робочу групу з розробки проекту регламенту роботи міської ради та положень про постійні комісії ради.

На цьому перша сесія Надвірнянської міської ради ОТГ завершила свою роботу.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!