Газета по-надвірнянськи
 

Обережно – пташиний грип

11 грудня 2020, 12:13 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 328 переглядів

На території держав Німеччини, Хорватії, Словенії, Словаччини, Данії, Бельгії, Голландії, Франції, Румунії та України (Новоодеський район Миколаївської області) зареєстровані випадки високопатогенного грипу птиці.

Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. Клінічні ознаки подібні до псевдочуми (хвороби Ньюкасла), але різняться у тому, що хворобою Ньюкасла не хворіють качки і гуси, а до грипу сприятливі всі види домашньої птиці. Характерні ознаки: почорніння гребеня та сережок, загальне пригнічення, набряки, ураження дихальних органів (хрипке дихання) та шлунково-кишкового тракту (діарея). Дещо відрізняються ознаки захворювання у качок: хитка хода, нервові припадки, падіж і загибель.

Збудником захворювання є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру. Переносниками хвороби є дикі та синантропні птахи, особливо водоплавні. Найнебезпечнішим і найбільшим переносником інфекції є дика водоплавна птиця, яка хворіє без будь-яких симптомів.

Важливо знати, що пташиний грип не лікується!

Застерігаємо! Якщо ви хочете вберегти свою домашню птицю та птицю своїх сусідів, то обмежте її вигул, щоб уникнути контакту з дикою перелітною та синантропною птицею (голуби, ворони, горобці та інші). Якщо у вас захворіла чи загинула птиця – НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує вашу територію.

Іван ГУРМАК,

начальник Надвірнянського райвідділу ГУ ДПСС

в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!