Газета по-надвірнянськи
 

Світлої пам’яті Ноцека Миколи Лаврентійовича

30 грудня 2020, 12:43 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 51 переглядів

З глибоким сумом Правління та колектив ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» сприйняли звістку про відхід у Вічність колишнього директора Надвірнянського нафтопереробного заводу Ноцека Миколи Лаврентійовича.

Ноцек

Народився 6 травня 1930 року на Рівненщині. Після закінчення хіміко-технологічного факультету Львівського політехнічного інституту у 1953-му почав працювати на Новоуфимському нафтопереробному заводі (м. Уфа, Башкирія). З 1964 по 1969 роки –директор Надвірнянського нафтопереробного заводу. За час керівництва заводом великої уваги надав будівництву нових та реконструкції діючих цехів заводу, будівництву об’єктів соціального призначення. Введено в дію установку термічного крекінгу, виробила першу продукцію коксова установка та цех виробництва синтетичних жирних кислот, почала діяти установча інертного газу. Згодом очолив Херсонський нафтопереробний завод.

Директорський досвід, виробничі здобутки у нафтопереробній галузі дали підставу тодішньому Уряду України призначити Миколу Лаврентійовича на керівні посади у державних структурах: перший заступник начальника Головного управління з нафтопереробної та нафтохімічної промисловості Української PCP, керівник об`єднання «Укрнафтохімпереробка», заступник голови Державного комітету з хімічної, нафтохімічної промисловості та медвиробів України, перший віце-президент Державної компанії «Укрнафтохім». Керував державними комісіями з пуску Лисичанського, реконструкції Кременчуцького, Дрогобицького, Одеського, Надвірнянського та Херсонського нафтопереробних заводів.

За заслуги з розвитку нафтопереробної та нафтохімічної промисловості України двічі нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, медалями «За доблесну працю», «Ветеран праці», Заслужений працівник нафтопереробної та нафтохімічної промисловості України, член-кореспондент Української нафтогазової академії, автор понад 40 наукових праць, авторських свідоцтв і винаходів.

Протягом усього свого життя Микола Лаврентійович брав участь у житті нашого заводу, підтримував зв’язок із колегами-заводчанами, він залишиться мудрим наставником, взірцем працьовитості, мудрості та енергійності.

Правління, колектив, ветерани-нафтопереробники ПАТ «НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ», сусіди висловлюють щирі співчуття рідним і близьким та поділяють біль і скорботу з приводу непоправної втрати. Вічна і світла йому пам’ять.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!