Газета по-надвірнянськи
 

У пошуках альтернативи: «Батьківщина» Тимошенко – перша після партії влади

18 грудня 2020, 13:10 | Рубрика: Акцент, Суспільство Версія для друку Версія для друку 47 переглядів

Місяць тому Україна обирала нову місцеву владу – за новими правилами й у незвичайних умовах пандемії. Соціологи, політексперти й аналітики напередодні традиційно розповідали про тенденції й електоральні настрої українців, про реванші та нові політичні проєкти, давали свої прогнози й уміло скеровували симпатії виборців на сторону тієї чи іншої політичної сили. Лише поодинокі незаангажовані політичні експерти не оголошували заздалегідь переможців і чесно визнавали, що «ці місцеві вибори покажуть несподівані результати». А які саме – показали тільки офіційні відомості від ЦВК.

Юля

Мовою сухих цифр результати перегонів виглядають так, що провладна «Слуга народу» опинилася в Україні на першому місці за кількістю депутатів – 5809 (17,59%), а «Батьківщина» Юлії Тимошенко посіла друге місце, отримавши 4093 мандатів (12,39%). Випередивши ЄС та ОПЗЖ, які використовували свої потужні фінансові та медійні ресурси, «Батьківщина» стала лідером серед усіх опозиційних сил в очах українців. Такий успіх партії політичний експерт Костянтин Матвієнко пояснює тим, що Тимо­шенко «протягом усієї кампанії створювала змістовну альтернативу іншим політичним силам, адже пропонувала слушні ідеї як для конкретних ОТГ і територій, так і глобально для України».

Очевидно, експерт має рацію. Якщо згадати передвиборчі політичні ток-шоу, то й справді у той час, коли опоненти демонстрували досконале володіння мистецтвом жбурляння взаємних принижень, Тимошенко не вступала у словесні перепалки і намагалася скеровувати дискусію у конструктивне русло. Саме за цю якість команди Тимошенко українці і проголосували на місцевих виборах 2020 року. Як вдало підмітив Матвієнко – «від хейту до конструктиву». Юлія Тимошенко – єдина, котра постійно наполягала на тому, що не потрібно вести політичні суперечки, а «треба діяти». А коли ця бездіяльність влади набула загрозливих маштабів, Тимошенко показала, як має чинити справжній політичний лідер. Так сталося у ситуації зі зростанням захворюваності на коронавірус. Ще до показників у 15 тисяч захворілих щодня, вона попереджала про другу хвилю КОВІДу і зростання сезонних захворювань, наполягала на завчасній підготовці медичної системи до цього. Але, на жаль, президент був зайнятий передвиборчою агітацією за своїх «слуг» і не дослухався до порад. Тоді Тимошенко разом зі своєю командою, узагальнивши увесь вдалий попередній досвід протидії епідеміям, розробила стратегію боротьби з коронавірусною інфекцією. Її схвалив весь парламент у вигляді постанови, яку має зараз виконувати Уряд.

Згодом, коли стали відомі результати місцевих виборів, Юлія Тимошенко офіційно звернулася до відповідальних і патріотичних депутатів місцевих рад із пропозицією об’єднання. Але гуртуватися лідер «Батьківщини» закликала не проти когось, а навколо ідеї виходу з кризи. Для місцевих громад вона запропонувала п’ять головних напрямів роботи – протидія КОВІДу, підтримка малого бізнесу, розвиток освіти, опір розпродажу землі, захист екології. Очевидно, що Юлія Тимошенко, маючи досвід роботи у складних економічно-політичних й епідеміологічних умовах, знає, як організувати роботу всієї вертикалі влади – від Уряду до депутатів селищної і сільської рад – і вміє фахово аргументувати й роз’яснювати важливість тих чи інших заходів.

Юлія Тимошенко як політичний лідер загальнонаціонального маштабу і фаховий управлінець й раніше демонструвала схильність до планування і системності, детально прописувала кожен крок своєї роботи. Приміром, під час передвиборної президентської кампанії вона презентувала велику програму дій під назвою «Новий курс України», яка охоплювала всі сфери суспільного й державного життя. Свої ідеї, як змінити країну на краще, вона обговорювала з профільними експертами на маштабних форумах, а потім доопрацьований документ презентувала українцям під час телевізійних ефірів та особистих зустрічей у регіонах. Але на той час більшість українців, повіривши простому давно знайомому веселому хлопцеві з «95 кварталу», сповна не оцінили той документ Тимошенко. А в ньому, до речі, запропонували нову медичну реформу, тобто впровадження обов’язкового медичного страхування, яке діє в усіх цивілізованих країнах світу і робить медичну допомогу доступною для громадян. І хто знає, можливо, якби два роки тому почали наводити лад у медицині, то Україна могла би протистояти КОВІДу набагато ефективніше, а українці не купували б ПЛР-тести, віддаючи половину своєї пенсії чи зарплати.

Так чи інакше, Україна разом зі всіма країнами світу входить у нову еру – життя в умовах пост­коронавірусу, нових епідемічних загроз, екологічних проблем, війни за ресурси. І від того, наскільки фахово зможуть орієнтуватися політики у цьому новому світі, де немає готових рішень і можливості зволікати, залежить успіх країни і добробут громадян.

Свою оцінку діям влади українці дали саме на місцевих виборах у жовтні цього року. Результати виборів показали, що понад 80% людей не підтримують курс президента Зеленського і його команди. А альтернативою є «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Петро МЕЛЬНИЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!