Газета по-надвірнянськи
 

«ВЕЧОРНИЦІ У ТЕТИ МАГДИ»

18 грудня 2020, 13:32 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 147 переглядів

Цікаве та колоритне фольклорне дійство «Андріївські вечорниці у тети Магди» за участі народного фольклорно-етнографічного колективу «Відлуння Карпат» Пнівського СБК та народного вокального колективу «Опришки» Битківського СБК відбулося напередодні свята Андрія Первозваного на обійсті пнівчанки Магдалини Лавринович у с. Мозолівка Пнівського старостинського округу.

Магдалина Михайлівна є найстаршою учасницею аматорського мистецтва Пнівського будинку культури, давно мріяла зробити у себе вдома таке фольклорне свято і з допомогою дітей та онуків наполегливо готувалася до вечорниць. Знає, що Андріївські вечорниці – це одна з найцікавіших українських традицій, яка крізь віки дійшла до нашого часу, і саме тому хотіла показати та передати їх наступним поколінням.

– Тета Магда є мамою нашого фольклорного колективу, нашою порадницею та наставницею, адже вміє і випікати булочки та хліб, рецептами випікання яких ділиться з усіма учасниками колективу, і вміє вишивати, в’язати, знає багато уже призабутих пісень, щедрівок, колядок, весь обрядовий весільний цикл та залюбки допомагає у підготовці концертних програм у клубі, – розповідає художній керівник Пнівського будинку культури Галина Пуканюк, котра разом із колективами «Відлуння Карпат» та «Опришки» допомагала Магдалині Лавринович в організації та проведенні вечорниць.

Андріївські вечорниці вдалися на славу. Поки Тета Магда «в прямому ефірі» (вечорниці знімало ТРК «Надвірна») розповідала та показувала всім гостям, як замісити тісто на хліб, ділилася своїми секретами, які складники у тісто додати, щоб він вдався пишним та смачним, то «Відлуння Карпат» з «Опришками» згадували свою молодість, співаючи давніх призабутих пісень, розповідали смішні історії та гуморески, колядували. Потім до гурту долучилася пані Магдалина і заколядувала коляду з часів її дитинства, вчила всіх співати пісень своєї юності.

…Веселі жарти, співи – усе це об’єднало учасників фольклорного дійства в єдину родину, в якій головою сімейства стала Тета Магда. На завершення забави ця поважна і шанована газдиня поділила між усіма учасниками свіжоспечений у печі на дровах духмяний хліб.

Володимир ПИТЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!