Газета по-надвірнянськи
 

Володимир Пасько: «Вірю, що всі громади нашого району будуть спроможні та самодостатні»

30 грудня 2020, 13:28 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 142 переглядів

Голова Надвірнянської районної державної адміністрації про перший рік роботи на посаді

«За час роботи на посаді голови Надвірнянської районної державної адміністрації зустрічаюся з проблемами та викликами часу, завдяки співпраці з колегами-професіоналами щоденно відкриваю для себе новий потенціал для розвитку району за різними векторами, здобуваю новий досвід і щиро вдячний жителям Надвірнянщини за довіру.

 Успішна держава залежить від успішної громади, успішних громадян, єдності і сили волі. Проаналізувавши успіхи і досягнення інших держав, всесвітньовідомих компаній, громадських ініціатив, можна відзначити, що за кожною історією завжди стояла людина, команда, яка мала: мету розвинути і збагатити своє село, місто, регіон, країну, незважаючи на страхи, ризики, позитивне ставлення навіть у моменти найважчих потрясінь, вміння адаптуватися та пристосуватися до складних умов і здатність вести команду за собою. А також відкритість, відповідальність, постійна комунікація з громадою – ось на що треба опиратися на шляху до успіху.

IMG_9065

За станом на сьогодні продовжуємо організовувати зустрічі та проводити наради спільно з районною радою, головами ОТГ і керівниками структурних підрозділів районної державної адміністрації щодо подальшого розвитку району та його перспектив у різних сферах (зокрема, у сфері освіти, культури, медицини, фізичної культури й інших).

Упевнений, що в спілкуванні народжується істина. Вірю, що всі громади нашого району будуть спроможні та самодостатні. Для цього зі свого боку намагаюсь і намагатимусь зробити все можливе. Наш район – єдиний, тому усі труднощі долатимемо РАЗОМ».

COVID-19 і медицина

Наразі увесь світ бореться з пандемією, викликаною коронавірусною інфекцією COVID – 19. Україна, як і решта країн, веде свою боротьбу, де активними помічниками є міжнародні організації та благодійні фонди.

Так, у рамках боротьби з коронавірусом, за активної співпраці з АТ «Укргазвидобування», місцевими підприємцями, волонтерами з України та нашої діаспори у світі вдалося залучити до Надвірнянського району благодійну допомогу, а саме: рукавички, захисні окуляри, костюми біологічного захисту, респіратори, маски та дезінфікуючі засоби.

IMG_6435

Після оголошення Національною службою здоров’я України про укладання договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» підписало угоду на 20 пакетів із 27 можливих. Після цього підписали 21-ий пакет – ковідний і 22-ий – про доплати медичним працівникам. Зі свого боку зініціював проведення робочих зустрічей у районі, в результаті яких виділено 1 млн. 400 тис. грн. на придбання медичного обладнання.

Також Надвірнянська районна державна адміністрація закупила та передала засоби індивідуального захисту до Надвірнянського районного військового комісаріату. Зокрема, це 400 захисних масок, 6 літрів дезінфікуючих засобів, 500 пар бахілів та 500 пар рукавичок.

У рамках Проєкту EMERGENCY-2020, який реалізують за підтримки Президента України, тривають роботи з реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня», замовником якого є УКБ. Зазначений Проєкт має на меті ремонт (реконструкцію) та забезпечення відповідним сучасним медичним обладнанням приймальних відділень у 9-и опорних лікарнях області і реалізовують у рамках Національного проєкту «Велике будівництво».

Напередодні Дня сімейного лікаря амбулаторії загальної практики сімейної медицини сіл Парище, Білі Ослави, Зелена і Бистриця отримали службовий автотранспорт та комплекти телемедичного обладнання.

Кожен день – це нові події та виклики. І я щиро вдячний усім медичним працівникам міста і району за терпіння, розуміння, професійність та відданість справі, адже у нашому пріоритеті – життя людей. Акумулюємо наші ресурси, зусилля, плани і впевнений, що поборемо коронавірусну тінь, яка висить сьогодні над світом.

Повінь у червні 2020 року

Серйозним викликом для Надвірнянського району стала стихія у червні 2020 року. Проте завдяки спільним зусиллям представників Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Івано-Франківській та Львівській областях і підтримці місцевих громад, сіл, підприємців, волонтерів вдається крок за кроком ліквідовувати наслідки повені.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 липня 2020 року «Про виділення коштів із резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у червні 2020 року», особам, котрі постраждали внаслідок стихії у Надвірнянському районі, згідно з реєстром (за категоріями) управління соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації виплатило відповідно 13 млн. 164 тис. грн.

Сьогодні тривають ремонтні роботи з відновлення пошкоджених внаслідок повені мостів, пошкоджених будинків і проїздів до них відповідно, розчищення потічків, будуємо дамби та намагаємося перезапустити район і дати йому нового світла.

Вагомим здобутком у районі вважаю ремонт центральної дороги у смт. Ланчин, який здійснили працівники ТОВ «Onur Group Ukraine». Ремонт – результат візиту Президента України Володимира Зеленського до постраждалого від повені селища. Під час перебування на Прикарпатті 25 червня Глава держави особисто пересвідчився, якої руйнівної шкоди завдала стихія. Тоді ж голова селищної ради Ланчинської ОТГ Володимир Попович привернув увагу до того, що на автошляху державного значення Т-09-05 Делятин – Раківчик у межах населеного пункту необхідно оновити дощову каналізацію.

Хочу вкотре щиро подякувати всім ліквідаторам наслідків стихії у Надвірнянському районі! З Вами за безпеку району – спокійний. Адже життя людини – найвища цінність! Дякую усім, хто в скрутну мить був поруч і допоміг здолати наслідки стихії.

Звісно, що ще багато працювати, і завдань, котрі маємо виправити внаслідок стихії, але завдяки професійній команді, підтримці жителів району, небайдужих громадян маємо змогу сьогодні діяти злагоджено, оперативно, якісно.

Соціальний захист

Соціальна сфера – одна з найважливіших у сьогоденні нашої держави.

У перший день Успенського посту разом із головою правління Громадського центру «Еталон» (Івано-Франківськ) Лесею Аронець, представниками управління соцзахисту населення РДА передали від Угорської екуменічної служби допомоги гуманітарну допомогу для 180-ти постраждалих внаслідок повені у червні жителів району (малозабезпечених, осіб з інвалідністю та пенсіонерів). За підтримки Агенції Hungary Helps краяни отримали продуктові та гігієнічні набори.

IMG_3770

Чужих дітей немає, як і немає чужої біди. Заради дітей ми живемо, трудимося, працюємо над собою, досягаємо успіхів, вчимося, творимо наше українське майбутнє. Напередодні Дня знань відповідно до районної програми «Молодь Надвірнянщини (2016-2020 роки)» та Програми підтримки дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах у рамках акції «Скоро до школи» вручили з колегами 29-тьом дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, а також дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, шкільні портфелі і канцелярію. Усі діти перебувають на обліку в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службі у справах дітей райдержадміністрації.

Чужих історій, бід немає – є одна громада, народ, держава, тому щоденно реагуємо на виклики часу і потреби краян.

Освіта і культура

Комфортні та якісні умови для навчання та праці краян – серед пріоритетів Надвірнянської районної державної адміністрації. Децентралізацію освіти вважаю одним із реальних кроків до розвитку територій. Наш край має власний менталітет і своїх професіоналів у сфері освіти, котрі, як ніхто інший, найліпше розуміють, де зробити правильні акценти в роботі. Наше завдання – сприяти ідеям, допомагати плечима і ресурсами.

Вкінці квітня цьогоріч новий шкільний автобус для здійснення підвезення здобувачів закладів загальної середньої освіти придбано з ініціативи Надвірнянської райдержадміністрації та за підтримки депутатського корпусу Надвірнянської райради за кошти районного бюджету (з залишків освітньої субвенції). Автобус закріпили за Надвірнянським ліцеєм. Він надає послуги з підвезення учнів, учасників шкільних олімпіад, ЗНО та спортивних змагань.

IMG_7407

Напередодні Дня працівників освіти спільними зусиллями Надвірнянської райдержадміністрації та районної ради, народного депутата України Зіновія Андрійовича, Лоївського сільського голови Ярослава Зварича та завдяки активній батьківській громаді у Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст. закінчили капітальний ремонт даху. Проєкт на 800 тис. грн. зреалізовано за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у 2020 році.

Уміти втілити нові креативні ідеї та зберегти власну культурну ідентичність і традиції – важливе та необхідне вміння сьогодні. Гордий з того, що Надвірнянська райдержадміністрація – один із партнерів Проєкту «Інтерпретація спадщини замку Краснодвір: стратегія, план та візія», який реалізують спільно з ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр», а також наші представники є учасниками громадських слухань щодо розвитку Проєкту. Гордий із того, що разом із колегами беремо участь у всеукраїнських та міжнародних святах, заходах, важливих для держави подіях. Адже вважаю, що, шануючи своє історичне минуле, ми творимо своє гідне майбутнє і продовжуємо себе в молодому поколінні.

Молодь і спорт

Гордий з того, що наші краяни не лише талановиті, але й відомі у світі спортсмени у різних видах спорту. Щира вдячність нашим тренерам і вихователям за нашу молодь, а також дякую їхнім батькам!

Пам’ятним для мене є десятий день літа цьогоріч, коли разом із народними депутатами України Зіновієм Андрійовичем та Едуардом Прощуком взяв участь у церемонії нагородження кращих дзюдоїстів 2019-го року.

Велика вдячність вчителям, тренерам, ветеранам фізкультурно-спортивного руху за гідне продовження традицій з виховання вольової, фізично загартованої та здорової молоді в нашому краї!

IMG_3256

Нехай кожному жителю району і фізкультура, і спорт приносять радість та енергію! Зичу спортсменам наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових висот, вдалих стартів і перемог! Хай щастить усім, хто присвятив своє життя спорту, у справі популяризації та розвитку фізичної культури!

Розвиток міцної здорової громади починається з молодого покоління та виховання в них любові і поваги до спорту. Заради них ми живемо і вони – це ми і наша держава завтра, через 20, 50, 100 років. Дуже важливо сьогодні плекати родинні традиції, допомагаючи дітям знайти і зрозуміти себе в сучасному світі.

Район упевнено дивиться у майбутнє

Доля людей тісно переплелася з долею краю, тому пошана до історичного минулого та самовіддана праця для майбутнього завжди були і є характерною рисою багатьох поколінь надвірнянців. Район і сьогодні йде в ногу з часом, росте і змінюється не тільки за формою, але, передусім, за змістом. Надвірнянщина молодіє, незважаючи на солідний вік. Цю силу та енергію вливаєте в рідний край Ви, надвірнянці: і ті, котрі народилися і виросли тут, і ті, котрі приїхали і залишилися назавжди. Це великий потенціал і міцна, надійна база на майбутнє.

Проте сьогодні ми думками і молитвами перебуваємо з нашими захисниками, які бережуть нинішній спокій України і нашого району, світлі усмішки дітей, наш мирний день.

Дорогі земляки!

Я вклоняюся Вам за Вашу працю і таланти, які Ви віддаєте рідному краю. Лише згуртовано, лише разом ми всі задуми – виконаємо, всі тимчасові негаразди подолаємо, всіх мрій досягнемо! Нехай Новий рік буде сповнений лише позитивних вражень, добрих новин, успіхів для всіх нас і, звісно, життєвих сил, натхнення та здоров’я!

Слава Україні!

Героям слава!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!