Газета по-надвірнянськи
 

За листопад «Укрнафта» виплатила майже 850 млн. грн. податків

30 грудня 2020, 13:40 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 105 переглядів

За листопад 2020 року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів податків – 846,9 млн. грн. У цю суму увійшли рентна плата за користування надрами, ПДВ, податок на прибуток, акцизний збір та інші податки. Сума сплачених податків за 11 місяців 2020 року сягнула 11,25 млрд. грн.

ПАТ «Укрнафта» сплатило 432,7 млн. грн. рентної плати до державного та місцевих бюджетів різних рівнів за користування надрами за листопад 2020 року. З них 21,6 млн. грн. надійшли до місцевих бюджетів відповідно до закріпленого у законодавстві механізму розподілу рентної плати за видобуток нафти і газу. Найбільші надходження з рентної плати «Укрнафти» отримали бюджети Сумської (8,9 млн. грн.), Івано-Франківської (5,02 млн. грн.) і Полтавської (3,5 млн. грн.) областей. Надходження від рентної плати залежать від обсягу видобутку вуглеводнів у тому чи іншому регіоні та цін на них і використовують громади переважно для реалізації локальних інфраструктурних та соціальних проектів.

рента

Нагадуємо, що принцип розподілу рентної плати за видобуток нафти та газу передбачає перерахування 95% рентних платежів до загального фонду державного бюджету, а 5% – до місцевих бюджетів. При цьому 2% доходів від ренти спрямовують у районні бюджети, а 3% – до бюджетів міст обласного значення і бюджетів об’єднаних територіальних громад за місцем видобутку природних ресурсів. Таким чином, механізм розподілу ренти дає можливість громадам отримати частину доходів від видобутку нафти та газ.

Прес-служба ПАТ «Укрнафта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!