Газета по-надвірнянськи
 

Збережи ялинку, не рубай її!

30 грудня 2020, 13:02 | Рубрика: До відома краян, Природа Версія для друку Версія для друку 3,284 переглядів

Усі ми звикли, що Новий рік приходить у наш дім разом із красунею ялинкою і подарунками. Веселяться всі, невесело лише одній ялинці, яку зрубали в лісі і принесли додому, щоб на декілька днів створити святкову атмосферу, а потім викинути її на смітник.

От уявіть, скільки кожного року гине від сокири зелених красунь, які дають людям кисень, прохолоду, гриби, зберігають вологу. Вічнозелені дерева використовують і для прикрашання вулиць у містах та селах. Адже вони дуже гарні в усі пори року. А ще цінні ванни з хвоєю, виготовляють із неї бальзами, шампуні, екстракти, мило. Ялинка – помічниця людини в будівництві, медицині. Знищення цих красунь приносить величезну шкоду не лише людині, але й лісовим мешканцям: руйнуються пташині гнізда, знищуються будиночки комах, зменшується кількість їжі для птахів і тварин.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення цих дерев. Можна придумати низку виробів з гілок сосни, поєднавши їх з новорічними прикрасами. Таким чином ми подбаємо про природу. Можна прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр.

Ми закликаємо всіх небайдужих до природи громадян, тих, котрі здатні думати про майбутнє як дітей, внуків, так і про природу наших чарівних гір, не рубати та не встановлювати живих ялинок. Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі!

Ярослав ГОЛИНСЬКИЙ,

заступник директора природного заповідника «Горгани»,

головний природознавець.

Вікторія СТЕБЕЛЯК,

провідна фахівчиня сектору

еколого-освітньої роботи ПЗ «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!