- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Колядки: і пнівські, і битківські

Posted By Модератор On 15.01.2021 @ 12:15 In Свята,Творчість | No Comments

Колективи: народний аматорський фольклорний «Відлуння Карпат» (керівники Ірина Сороцька та Галина Пуканюк) Пнівського та народний аматорський чоловічий вокальний «Опришки», який заснував Василь Сенатович, (кер. Степан Паньків) Битківського будинків культури Пасічнянської об`єднаної територіальної громади (на світлині) підготували цьогорічну різдвяну програму вітань «З Різдвом Христовим!».

Битків [1]

Теплі поздоровлення зі святами краянам адресували Василь Сенатович, Ірина Сороцька, Галина Пуканюк. А основою імпрези стали духовні піснеспіви – колядки. Серед їх розмаїтості – зокрема, ті, що властиві Пнів`ю і Биткову.

Битківчани найчастіше колядують «Ой, вдома». А от пнівською колядою вважають «Ой, у дівоньки», розповідає художній керівник Пнівського СБК Галина Пуканюк. Хлопцям здебільшого виконують коляду «Гордої», а дівчаткам молоденьким колядують «У неділеньку, все пораненьку». Спільною колядою завше є «Нова радість стала».

Наприкінці минулого року «Відлуння Карпат» і «Опришки» єдиним колективом успішно виступили на Міжнародному фестивалі «Коляда в Карпатах» і стали найкращими. Таке визнання завжди надихає і додає впевненості, що збереження національних традицій та звичаїв – то важлива й потрібна справа, навіть, і в нинішній непростий час.

Цьоготижневого вівторка у рамках Міжнародного фестивалю Меланок на полонині Перці тривали грандіозні культурно-мистецькі заходи, в яких взяли участь «Відлуння Карпат» і «Опришки». Ці два колективи з великим успіхом виступили перед широкою глядацькою аудиторією – гостями зі всієї України, які у час новорічно-різдвяних свят завітали у Карпати. Пнівські і битківські аматори сцени показали обряд Меланки; водіння кози. Та найважливіше – залучили до колядування глядачів, розповідаючи їм про старовинні національні звичаї і традиції.

Витала неймовірна святкова атмосфера. Кожен по-справжньому відчув дух Різдва і причетність до сокровенного, доброго і прекрасного, зазначили, ділячись своїми враженнями, учасники святочного дійства.

Вл. інф.

Світлина

Володимира ПИТЛЮКА.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2021/01/kolyadky-i-pnivski-i-bytkivski/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2021/01/Битків.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.