Газета по-надвірнянськи
 

Краяни відсвяткували Хрещення Господнє

22 січня 2021, 13:56 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 131 переглядів

на-Йордана

19 січня українці святкували Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято Різдвяно-Новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан або Водохреща. Воно збігається зі святом Богоявлення.

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, то прийняв хрещення від Івана Хрестителя у річці Йордані. Коли Спаситель вийшов на берег – із небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята – Богоявлення. Християни вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже у цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець – у голосі, Син Божий – у плоті, Дух Святий – у вигляді голуба.

З нагоди цих свят у храмах Надвірної відбулися святкові Богослужіння. По завершенні служби віряни вирушили ходою до річки Бистриці Надвірнянської, де відбувся чин освячення води. «Нехай Йорданські свята об’єднують всіх нас у відповідальності, повазі, підтримці і християнській любові», – у своїй проповіді зазначив отець-декан Надвірнянський УГКЦ Андрій Бакота.

отці

Загальновідомо, що свято Водохреща традиційно пов’язане з купанням у різних водоймах. Незважаючи на морозну погоду, багато українців вважають за необхідне у цей день зануритися в ополонку, щоб забезпечити собі міцне здоров’я на весь рік. Отці рясно окропили святою водою всіх вірян, а найсміливіших благословили на водохресне купання.

«Хрещення Господнє і Богоявлення завжди були для нас джерелом світлої радості, очищенням душі, зміцненням віри в перемогу добра і сподівань на краще. Свята Йорданська вода – цілюща. Тож хай усі жителі Надвірнянщини будуть здорові, успішні та міцні духом і тілом», – побажав краянам Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Вважають, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби, інформує сайт Надвірнянської міської ради.

Так святкували Водохреща у Саджавці…

у-саджавці

фігури

…і Бистриці

у-Бистриці

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!