Газета по-надвірнянськи
 

На підтримку звернення жителів Надвірнянщини – позачергова сесія районної ради

22 січня 2021, 13:44 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 88 переглядів

Третя позачергова сесія районної ради за пропозицією депутатів на підтримку звернення жителів Надвірнянщини відбулася 15 січня н. р. під керівництвом заступника голови районної ради Івана Жигалюка.

Депутати районної ради своїм рішенням ухвалили звернення районної ради щодо підвищення тарифів на енергоносії, яке зачитав Іван Жигалюк. У цьому зверненні йдеться про скасування відповідних постанов, згідно з якими збільшили тарифи на голубе паливо й електроенергію, а також про вжиття заходів стосовно зниження цін на газ і світло, перегляд рішень щодо приватизації «облгазів» та «обленерго».

На сесії виступила заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради Леся Свідрак, яка, повідомила про підготовку проекту постанови Кабінету Міністрів України про зниження тарифів на природний газ для населення.

Вл. інф.

Про звернення районної ради

Згідно з рішенням Надвірнянської районної ради восьмого скликання (третя позачергова сесія) від 15.01.2021 р. № 28-3/2021 відповідно до частини 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення районної ради до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Валерія Тарасюка, голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва щодо підвищення тарифів на енергоносії.

2. Рішення надіслати Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Президенту України Володимиру Зеленському, Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю, голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Валерію Тарасюку, голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву.

3. Оприлюднити дане рішення у засобах масової інформації та на офіційному сайті Надвірнянської районної ради.

Заступник голови районної ради

Іван ЖИГАЛЮК.

Голові Верховної Ради України

Дмитру Разумкову

Президенту України

Володимиру Зеленському

Прем’єр-міністру України

Денису Шмигалю

Голові Національної комісії,

що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг,

Валерію Тарасюку

Голові правління

НАК «Нафтогаз України»

Андрію Коболєву

ЗВЕРНЕННЯ

щодо підвищення тарифів на енергоносії

30 грудня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла постанову № 2772 «Про встановлення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «Івано-Франкіськгаз», якою із січня 2021 року збільшено тариф на послуги розподілу природного газу до 1,91 грн. за 1 м куб. на місяць (без урахування ПДВ).

Упродовж 2020 року вже двічі було підвищено ціну на послуги розподілу природного газу. Зокрема:

– на період із 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно – у розмірі 1,00 грн. за 1 м куб. на місяць (без урахування ПДВ);

– із 1 липня 2020 року – у розмірі 1,25 грн. за 1 м куб. на місяць (без урахування ПДВ).

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, вважаємо, що різке підвищення ціни на газ та на послуги розподілу природного газу є недопустимим, оскільки призвело до негативних фінансових і соціальних наслідків для жителів громади, особливо у сьогоднішніх умовах пандемії Covid-19, та викликає соціальну напругу в суспільстві.

Сьогоднішнє підняття ціни на газ – новий виклик перед українцями, з яким справитися у даний час не так легко, а то і неможливо. І тут мова вже не йде тільки про пенсіонерів, а й про працездатну частину населення, адже зростання тарифів на газ майже не коригувалося зі зростанням заробітних плат та пенсій, із рівнем прожиткового мінімуму. Практично життя поступово перетворюється на виживання.

Так, у період пандемії й опалювального сезону платіжки за газ стануть сильним навантаженням на бюджет українців. Ми, депутати Надвірнянської районної ради, вимагаємо сприяти зупиненню зубожіння населення. Звертаємось з проханням вжити всіх належних заходів для налагодження ситуації та приведення цін на газ до попереднього рівня.

Збільшення видатків для побутових споживачів спричинило зниження платоспроможності населення та сприятиме наростанню соціальної кризи в суспільстві, зокрема, призвело до проведення 10 січня 2021 року акцій протесту в м. Івано-Франківську, 15 січня 2021 року – у місті Надвірна та інших містах області й України. Крім того, не важко спрогнозувати, що таке рішення збільшить суму заборгованості перед надавачами послуг, у т. ч. і перед компанією, що надає послуги розподілу природного газу. Крім того, збільшення видатків для промислових споживачів, підприємств, організацій, бізнесу неминуче спровокує ріст цін на товари та послуги, що обов’язково відіб’ється на якості життя кожного українця.

Окремо наголошуємо та просимо врахувати той факт, що прокладання газових мереж і газифікація господарств і підприємств у нашій громаді здебільшого оплачені за кошти самих господарств.

Крім того, Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 28 грудня скасував пільговий тариф на електроенергію, встановлений на рівні 90 копійок за кВт/год для населення на перші 100 кВт/год, та продовжив термін дії Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО), який закінчився 31 грудня. Відповідно до рішення Кабміну термін дії ПСО продовжили до 31 березня 2021 року та встановили фіксовану ціну в 1,68 грн. за кВт/год.

Враховуючи вищевикладене, з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб’єктів господарювання і держави, представляючи інтереси територіальної громади, вимагаємо:

1. Скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 30 грудня 2020 року № 2772, якою затверджено підвищення тарифів на розподіл газу з 1 січня 2021 року.

2. Скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1325, якою встановлено фіксовані ціни на електроенергію для всіх побутових споживачів, та повернути раніше встановлені пільги, а саме: пільги для багатодітних сімей, пільги для мешканців гуртожитків, пільги для перших ста кіловат електричної енергії та пільги для електроопалення.

3. Запровадити терміном на 1 рік мораторій на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), якими з 1 січня 2021 року підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення та гарячу воду.

4. Вжити заходів до зниження тарифу на послуги розподілу природного газу шляхом оптимізації видатків підприємств-операторів газорозподільних систем.

5. Ініціювати створення комунальних газорозподільчих підприємств з одночасним поверненням у власність територіальних громад газопроводів, що пролягають на їх територіях, та передачу останніх на баланс комунальних підприємств.

6. Повернути всі енергомережі в державну та комунальну власність.

7. Відмінити абонплату за транспортування газу та привести тарифи до економічно обгрунтованих.

8. Переглянути рішення щодо приватизації Обл­газів та Обленерго.

9. Внести зміни до Державного бюджету України на 2021 рік у частині збільшення видатків для надання субсидій населенню для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Схвалено на позачерговій третій сесії

Надвірнянської районної ради.

15 січня 2021 року.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!