Газета по-надвірнянськи
 

Знизити непомірні тарифи можливо: план дій від Юлії Тимошенко

22 січня 2021, 13:48 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 91 переглядів

Замість обіцяного росту зарплат до європейського рівня влада на зимові свята поклала під ялинку українцям черговий неприємний подарунок. Цифри у платіжках значно зросли і зростуть ще у квитанціях за січень. Подорожчали газ, тепло та електрика.

У той час, як уряди всіх країн світу намагаються полегшити життя своїх громадян під час пандемії і перебудови економічного устрою в нових умовах, непрофесійна українська влада вирішила піти зовсім іншим шляхом. Шляхом ще більшого знущання з людей. Мало того, що українців, по суті, закрили на карантин ледь не на весь січень, позбавивши шансу на заробіток, так їм іще й «викотили» непомірні суми за комунальні послуги.

Звісно, що такі антинародні дії влади не до душі нікому. Тому й бачимо, як по містах України громадяни виходять на протести, аби хоча б таким чином донести до політиків той факт, що у них нема стільки грошей, щоб платити за необдумані та непрофесійні витівки центру.

Юля

Очевидно, що влада сліпо виконує вказівки ззовні, нехтуючи при цьому інтересами простих українців. Бо ж як іще можна пояснити той факт, що закуплений за однією ціною ще влітку газ зараз українцям продають значно дорожче? Так само немає адекватного пояснення тому, чому зараз намагаються накрутити ціну і на газ власного видобутку. Немає виправдання і суттєвому підвищенню тарифів на опалення та електро­енергію. Якщо ж бездумне знущання з людей влада захоче скинути на те, що таким чином рятує економіку від кризи, то це буде абсолютною маячнею. Бо такими діями вона вганяє у ще глибшу кризу кожну українську сім’ю.

Утім, зважаючи на непростий період у житті країни, радикальних заходів із тарифоутворенням можна було б уникнути. І в України вже є такий досвід. Згадаймо, наприклад, уряд Юлії Тимошенко. У період, коли і світом, і Україною ширився так званий свинячий грип – грип H1N1, коли світова економіка зазнавала неабияких потрясінь, українцям вдалося уберегтися від усіх цих викликів. Адже професійність та виваженість дій Тимошенко та її команди дали свої плоди. Тоді вдалося не просто уникнути підвищення тарифів, а й зберегти їх ледь не в десять разів нижчими від теперішніх. Згадаймо у цьому контексті й про підвищення соціальних виплат, пенсій, допомоги при народженні дітей. Усе це – політика, орієнтована на добробут людей та процвітання країни, якою керувалася і досі продовжує керуватися Юлія Тимо­шенко та її команда.

Лідерка «Батьківщини» як досвідчений управлінець і зараз своєчасно відреагувала на проблему з тарифами та вказала на чіткі шляхи її розв’язання. Так, вона наполягає, що цілком реально не збільшувати, а зменшувати тарифи – принаймні до ціни, за якою газ закачали у підземні сховища влітку. А це, за її підрахунками, не лише дозволить знизити вартість блакитного палива втричі, а й здешевить опалення та електроенергію.

Своєю чергою, суспільство вбачає успіх запропонованого екс-прем’єр-міністром плану. Так, політичний експерт Дмитро Корнійчук висловив переконання, що владнати ситуацію, яка склалася в країні, може саме негайне втілення плану Юлії Тимо­шенко.

«Чи існують реальні механізми зменшення у рази вартості газу? Звісно. І вони запропоновані двічі прем’єром Юлією Тимошенко. Найперше – віддати українцям газ за ціною закупки з підземних сховищ, де сьогодні рекордні запаси за весь час незалежності, майже 30 мільярдів кубів, а також пустити з мінімальною рентабельністю на потреби жителів газ українського видобутку, який нам сьогодні також продають втричі дорожче собівартості», – зазначив він.

За словами політичного експерта, саме чітка та компетентна стратегія дозволила Тимошенко пройти кризу 2008-2009 років без підвищення тарифів. І сьогоднішня ситуація, на його думку, потребує якраз такого досвідченого антикризового менеджера, у пріоритеті якого будуть винятково інтереси людей та країни.

«Тарифи на газ можна знизити у рази. Просто на чолі Кабміну мають стояти досвідчені та професійні політики-державники рівня Тимошенко, а не дилетанти, які грабують свій народ», – вважає Корнійчук.

Дійсно, ніяк інакше, як пограбунком, не можна назвати свіжі «компромісні» рішення влади щодо зниження ціни на газ після її підвищення. Запропоновані урядом 6 гривень 99 копійок за кубометр газу – це чистої води здирництво, але аж ніяк не компетентний підхід до вирішення тарифного питання. Бо ж насправді імпортний газ зі сховищ має коштувати не більше 4 гривень, а український – не більше 2 гривень. І саме такою є вимога «Батьківщини» Тимошенко.

Тому, поки влада переливає з пустого у порожнє, лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко не лише запропонувала план розв’язання тарифної проблеми, а й закликала місцевих депутатів своєї партії по всій країні (а «Батьківщина» на нещодавніх місцевих виборах посіла 2-е місце після партії влади!) ініціювати скликання позачергових сесій рад різного рівня та вимагати від уряду скасування антисоціальних тарифів на газ та його транспортування.

Як би влада не хотіла не чути людей, Тимо­шенко разом зі своєю командою, нарешті, змусить їх почути. Бо, коли на боці людей стоять такі професіонали, то все однозначно має скластися якнайкращим чином. Тимошенко це вже нераз довела, доведе й зараз.

Петро МЕЛЬНИЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!