Газета по-надвірнянськи
 

100 тисяч гривень – найрозумнішим

19 лютого 2021, 12:35 | Рубрика: Акцент, Освіта Версія для друку Версія для друку 25 переглядів

Верховна Рада України ухвалила постанову № 4559, яку 29 січня ц. р. підтримали 312 народних депутатів за необхідного мінімуму в 226 голосів, якою запровадила премії для найуспішніших учасників ЗНО. Вона передбачає, що 30 випускників, котрі наберуть з чотирьох предметів 790 балів і більше (зокрема, 200 балів з одного предмета), отримають премію 100 тисяч гривень.

«Коли ми аналізували результати ЗНО та хто входить до 30 найкращих учасників, в основному це діти з регіонів, тому премії будуть додатковою фінансовою підтримкою для талановитих випускників. Але є дві умови: перша – бути випускником закладу середньої освіти поточного року, друга – вони мають підписати договір із закладом вищої освіти України», – зазначив голова профільного комітету Верховної Ради Сергій Бабак.

«Установити, що Премію щороку присуджують здобувачам загальної середньої освіти поточного року, які виконали сертифікаційні роботи зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, з чотирьох і більше навчальних предметів, отримали загальну суму балів за шкалою 100 – 200 не менше 790 балів, у тому числі 200 балів за щонайменше один із цих навчальних предметів (до обрахунку беруть чотири найвищі особисті результати з тих навчальних предметів, для складання яких учасника зовнішнього незалежного оцінювання зареєстрували) та які зараховані у поточному році до закладу вищої освіти в Україні та підписали договір про навчання із закладом вищої освіти України. Якщо до переліку претендентів, які відповідають визначеним вимогам, потрапило менше тридцяти осіб або їх тридцять рівно, то Премію присуджують усім із них. Розмір однієї Премії – 100 тисяч гривень», зазначають у постанові.

Український центр оцінювання якості освіти має різні моделі проведення зовнішнього незалежного оцінювання залежно від епідемічної ситуації в Україні. Утім, за будь-яких умов випускники повинні готуватись до підсумкових іспитів.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!