Такий лейтмотив віча пам`яті, приуроченого вшануванню подвигу Героїв Небесної Сотні. Захід відбувся минулотижневої суботи, 20 лютого н. р., на майдані Шевченка у районному центрі.
Ведучі Галина Чуревич та Володимир Свягла у прозі й віршованих рядках передали велич і трагізм подій Революції Гідності 2014-го року. Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними й доленосними в його житті. 20 лютого – саме такий день в історії України і визначений з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності протягом листопада 2013-го – лютого 2014-го років, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
Свічку пам`яті запалив учасник російсько-української війни Юрій Остапчук.
Поіменно зачитують усіх загиблих на Майдані. Після кожного прізвища звучить барабанний дріб у виконанні Дениса Вахняка, мов нагадування, що їхній подвиг – живе і спонукає до продовження боротьби, а не плачу.
До стели Героям Небесної Сотні, що на стіні приміщенні музею історії Надвірнянщини, поклали вінки і лампадки Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, його заступник Ярослав Гундяк, заступники голів районних держадміністрації Леся Свідрак і ради Іван Жигалюк, а також народний депутат України Софія Федина і кандидат у народні депутати Маруся Звіробій, громадськість міста. Поминальну панахиду за полеглими відправили у співслужінні зі священниками протопресвітер Надвірнянський, отець-декан УГКЦ, парох собору Благовіщення Пресвятої Діви Марії о. Андрій Бакота і митрофорний протоієрей ПЦУ, декан Надвірнянський о. Олег Траско.
Зворушливо звучали пісенні твори у виконанні Антоніни Максим`юк і Віктора Чудновського. Тужливо-обнадійливу мелодію на незвичному інструменті – наю – виконав керівник відомого музичного колективу «Аркан» Володимир Остап`юк.
І в світлому теплі свічки, і в спільній молитві, піснях та мелодії кожен із присутніх залишив часточку своєї шани полеглим героям.
Небесна Сотня – герої незборенні,
Найкращі, найвідважніші сини,
Яскравим сяйвом в небі засвітились,
Щоб інші мріяли, любили і жили.
«Ми маємо бути пильні»
На пам`ятному віче виступив учасник Революції Гідності, волонтер, учасник російсько-української війни Василь Павлик: – Згадуючи ті всі буремні дні Революції Гідності, якось тоді на цім майдані Шевченка набагато більше перебувало народу. Здається, ми десь трохи розслабилися, тому, що (не можу навіть зараз слів знайти) у нас нічого не закінчилося… Колишня злочинна влада Януковича змусила нас вийти на Майдан і зробити те, що сталося тоді. Загинуло дуже багато… Загинула Небесна Сотня. Триває війна з Російською Федерацією. Із цього майдану Шевченка ми неодноразово возили людей на Київ. Тримали оборону на барикадах столичного Майдану. Пригадую ніч 11 грудня, коли вперше відбувся штурм. Із Надвірної відправили декілька автобусів з людьми і вже вранці краяни були у Києві. «Мороз» по шкірі йде, бо ми вже трошки розслабилися. Нам треба тримати пильність, бо сьогоднішня влада не є також кращою, як була влада Януковича. Що вони зараз витворяють?! Повертаються і проросійські сили, і регіонали, які нас тоді нищили на Майдані, розстрілювали. Ми маємо бути пильнішими. Хлопці на сході України зараз тримають оборону нашої держави. Ми в сьомий раз вшановуємо пам`ять Героїв Небесної Сотні. Ми повинні все зробити, щоб пам`ять про них була вічною і світлою, закликав Василь Павлик.
«Сьогодні – дуже складні питання і відповіді»
…Дорогі Герої Небесної Сотні, так звернувся і до полеглих на столичному Майдані під час Революції Гідності Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, уточнивши:
– Я переконаний, що вони нас чують, – і продовжив далі поетичними рядками:
«Пробачте, мамо, я не міг мовчати,
Коли на гідність стали чобітьми.
Ой, ця війна не мною розпочата,
Але я Україну заступив грудьми».
Сьомі роковини світлої пам`яті про драматичні і героїчні події лютого 2014-го, коли саме тоді загинули кращі сини і дочки, Герої Небесної Сотні. Із 22 січня по 20 лютого 2014-го загинуло понад сотні українських патріотів. Різні за віком, за статтю, за національністю, з усіх куточків України.
- Найстаршому, Іванові Наконечному – 82, наймолодшому, Назарові Войтовичу – 17. Але їх об`єднувала боротьба за Україну, за правду, за волю, за європейський вибір української нації. І нині, коли ми тут згадуємо світлої пам`яті українських патріотів, серед яких шестеро прикарпатців: Сергій Дідич, Роман Гурик, Василь Шеремет, Ігор Ткачук, Михайло Костишин, Богдан Калиняк, згадуємо всі покоління українців, які боролися за українську незалежність.
Україна – сильна нація. Адже революцію творять особистості, якими була Небесна Сотня. І в сьогоднішній день Небесна Сотня зробила правильний вибір – пішла в останній бій, бій з окупантами, який зсередини держави розривав її як п`ята колона. Сьогодні війна не закінчилася, сьогодні – дуже складні питання й відповіді. Для чого був Майдан?.. Для чого гинуть сьогодні хлопці на передовій?.. Для чого вони стоять?.. Якщо вони би там не стояли, нас точно би тут не було, наголосив Зіновій Андрійович.
Майдан стояв за те, щоб Україна стала вільна, незалежна, сильна і соборна. Схиляємо голови перед Небесною Сотнею, перед тими, які ввійшли в історію українського пантеону і світового пантеону борців за незалежність своєї держави. І добре, щоб ми пам`ятали не тільки в день державних свят, а своїм прикладом, своїми вчинками усвідомили, що немарно кров пролита Небесною Сотнею сім років тому. Будьмо сильними та єдиними. Будьмо гідними славного подвигу Героїв Небесної Сотні, підкреслив керівник Надвірнянської територіальної громади.
На пам`ятному заході був присутній кандидат у народні депутати України Руслан Кошулинський.
Наш кор.