Газета по-надвірнянськи
 

Хто очолить дитячу лікарню? Знайомство зблизька

19 лютого 2021, 12:48 | Рубрика: Медицина, Ситуація Версія для друку Версія для друку 3,014 переглядів

Минулотижневої п`ятниці, 12 лютого н. р., в актовому залі поліклінічного відділення КНП «Надвірнянська районна дитяча лікарня» три кандидати на посаду керівника цього комунального медичного закладу Володимир Веселовський (лікар-ортопед-травматолог цієї лікарні), Богдан Зеленчук (екс-заступник голови райдержадміністрації), Роман Марцінковський (директор благодійного фонду «Долоньки доброти») зустрілися з колективом.

Їх представив заступник Надвірнянського міського голови Ярослав Гундяк спільно з секретарем Надвірнянської міської ради Тарасом Пекарським за участі депутатів міської Тараса Бородача та обласної рад Сергія Волошина.

Ярослав Гундяк поінформував, що діючий в.о. директора КНП «Надвірнянська районна дитяча лікарня» Василь Монастирецький виявив бажання залишити посаду. Тому важливо, щоб лікарню очолив гідний кандидат, оскільки перед майбутнім директором стоять дуже великі і складні виклики. Основне завдання – налагодження роботи на вашому підприємстві, мовив Ярослав Гундяк, звертаючись до колективу, й уточнив: – Кожен медик має отримувати гідну заробітну плату й надавати якісну медичну послугу територіальній громаді.

Ярослав Гундяк розповів про етапи проведення конкурсу, які відбуваються прозоро, відкрито, у правовій площині. Розмова кандидатів із колективом – якраз наступний (після оголошення) етап, опісля чого наступить юридична площина, формування конкурсної комісії і т. д. Тарас Пекарський доповнив, що згідно із новим статутом після проведення конкурсу кандидата на посаду директора КНП затверджуватимуть на сесії Надвірнянської міської ради. Також у профільних депутатських комісіях і сесійних засіданнях депутати своїми рішеннями виділятимуть кошти, фінансування потреб. Новому керівнику доведеться працювати у непростих умовах сьогодення, бо цьогорічні надходження до міського бюджету – незначні, наголосив Тарас Пекарський. – Тому дуже важливо почути від кандидатів їхнє бачення стратегії розвитку підприємства, розуміння того, що потрібно реорганізувати, доповнити.

Першим перед членами колективу як колегами слово взяв Володимир Веселовський, який підкреслив, що питання вижити хоча би протягом цього року – дуже складне і просто неможливе без підтримки місцевої влади та інвестицій.

– Подальше існування лікарні перебуває під знаком питання, – сказав кандидат і відразу озвучив свій план: розширення і збільшення кількості навантажень за рахунок збільшення максимальної якості надання послуг збоку колективу; збільшення навантаження від сімейних лікарів – контакти з педіатрами; розширення спектру амбулаторної допомоги та спеціалістів із проведення малих оперативних втручань; розширення нових пакетів послуг, передусім, з реабілітації.

Водночас Володимир Веселовський відверто зізнався: – Я не можу гадати, чи нам вдасться до квітня відкрити, але спробую зробити все можливе, щоб залучити пакети з реабілітації і, навіть, у межах пакету амбулаторної допомоги також можна надавати послуги реабілітації. Бачу і хочу, щоб лікарня була незалежною, але я не можу цього обіцяти, бо, коли постане питання про наше виживання, нам, можливо, доведеться об`єднуватися з іншими закладами району.

Роман Марцінковський зазначив, що очолює постійну депутатську комісію Надвірнянської міської ради з питань охорони здоров`я, законності і громадського порядку, є засновником і директором БФ «Долоньки доброти», який опікується онкохворими дітьми, а також засновником і директором ще двох підприємств із надання послуг у сфері земельних відносин. За його словами, найважливіше для нього як майбутнього керівника – збереження колективу, забезпечення лікарні. Здоров`я дітей виділив як основне. Підкреслив, що має практичний досвід у волонтерській діяльності, комунікацію з доброчинними фондами. Знає, яким повинен бути лікувально-медичний заклад для дітей, бо бачив лікарні зсередини і ззовні у Польщі, Німеччині, Італії.

На зауваження щодо відсутності у нього медичної освіти Роман Марцінковський відповів:

– Це не означає, що я не маю знань у медичній галузі. Свого часу я був причетний до законопроекту у сфері трансплантології, зокрема, трансплантації кісткового мозку. У певній мірі, завдяки моїй участі в Україні вже здійснюють трансплантацію кісткового мозку.

Завершив зустріч із колективом Богдан Зеленчук. Нагадав, що 2 роки працював заступником, а згодом і першим заступником голови райдержадміністрації. Власне, при ньому розпочали реформу первинної ланки медичної допомоги.

– Я готовий очолити, – переконливо сказав він і пояснив: – бо знаю ті всі речі, які треба зробити негайно і швидко. Лікарня має заробляти через пакети. Зауважив, що зараз – дуже короткий дедлайн часу, щоб укласти договір із Національною службою здоров`я України ще на 2-3 пакети медичних послуг. Щоб спільно працювати, а не існувати. Якщо цього не встигнути, то, за його словами, з часом постане питання, що КНП не зможе вижити: – Дякуючи керівництву Надвірнянської ОТГ, є забезпеченість по енергоносіях, а все решта – у наших руках: керівника, колективу, а також при підтримці керівництва Надвірнянської міської ради, району, депутатів обласної ради, – висловив упевненість Богдан Зеленчук.

І якщо одразу після виступу Володимира Веселовського в актовому залі почали лунати слова від колективу на його підтримку як кандидата на посаду керівника, то до Богдана Зеленчука у медиків районної дитячої лікарні виникло чи не найбільше запитань. Зокрема, щодо забезпечення діагностичною апаратурою, якої вкрай недостатньо для закладу, надання ургентної допомоги маленьким пацієнтам тощо.

– Розумію, що я – не чарівник і за один день чи тиждень всього не вирішити. Але, якщо ми планово рухатимемося, то можемо цього року покращити матеріально-технічну базу. Так, як торік завдяки депутатам районної ради покращили базу КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня», залучивши понад 20 млн. грн. Переконаний, що 2021-й рік – це час дитячої лікарні, – констатував він і висловив переконання, що Надвірнянську дитячу лікарню варто «витягнути» на рівень Калуської дитячої лікарні. Для цього першочергово треба відкрити два пакети медпослуг: педіатрія і стоматологія. Потрібно представити в керівництво ОТГ документи щодо фінансування (після того, як усе детально обговорити із завідувачами відділів лікарні), сказав він, уточнивши можливість залучати кошти і з інших джерел, у т.ч. з бюджету участі.

У процесі спілкування загострилася найболючіша проблема – у цьогорічному фонді на заробітну плату медпрацівникам КНП «Надвірнянська районна дитяча лікарня» міської ради не вистачає понад 4 млн. грн. Крім того, за інформацією бухгалтера цього підприємства, ще 1,5 млн. грн. потрібно на медикаменти, лікарські засоби, дезсередники, лабораторні реактиви, рентгенплівку, проявники, господарські матеріали, а також на придбання автомобіля, бо теперішня, єдина, автомашина, насправді, підлягає списанню.

Представлення кандидатів на посаду очільника КНП, оприлюднення їхніх планів і стратегії розвитку дитячої лікарні тривало майже 40 хвилин. Опісля Ярослав Гундяк і Тарас Пекарський продовжили спілкування з колективом медичного закладу без присутності ЗМІ та кандидатів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!