Газета по-надвірнянськи
 

Із 25 лютого на Прикарпатті запроваджені посилені карантинні заходи

26 лютого 2021, 12:21 | Рубрика: Застереження, Здоров`я, Тема дня Версія для друку Версія для друку 2,172 переглядів

Карантин

Рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 23 лютого на території Івано-Франківської області з 00 години 00 хвилин 26 лютого 2021 року встановлюють «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Згідно з цим відбулося позачергове засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій , під час якого прийнято рішення про запровадження посилених протиепідемічних заходів.

Із 25 лютого призупиняють регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів на приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області (внутрішньообласні маршрути), приміському залізничному сполученні, міському автомобільному та електротранспорті у міському сполученні, крім перевезення:

  • легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п’яти осіб без урахування осіб віком до 14 років;
  • службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано не менше, ніж за два дні органи Національної поліції області.

Призупиняють освітній процес у закладах дошкільної освіти. Освітній процес у закладах загальної середньої (у тому числі спеціальних), позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти відбуватиметься із використанням технологій дистанційного навчання.

Із 25 лютого на в’їздах на територію області, виїздах з неї організовують контрольно-пропускні пункти із залученням медичних працівників для проведення температурного скринінгу, опитування осіб щодо наявності в них симптомів гострих респіраторних хвороб. На пунктах чергуватимуть бригади екстреної медичної допомоги, працівники Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій. За наявності в особи симптомів гострих респіраторних хвороб, зокрема, підвищеної температури тіла, рекомендуватимуть таким особам звертатися до закладів охорони здоров’я області для проведення диференційної діагностики.

У разі погіршення епідситуації щодо захворюваності на гострі респіраторні хвороби та грип, у т. ч. на гостру респіраторну хворобу COVID-19, додатково збільшать кількість ліжок у закладах охорони здоров’я та дооснастять заклади необхідним медобладнанням, забезпечать медперсоналом, медикаментами, засобами для проведення дезінфекції та індивідуального захисту, централізованою подачею медичного кисню. Для транспортування пацієнтів до закладів охорони здоров’я, які надають меддопомогу хворим на COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, розроблять оптимальні маршрути.

  • Органам виконавчої влади, міським, селищним, сільським головам територіальних громад, іншим державним органам, підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форми власності, рекомендовано забезпечити на період дії карантину застосування за можливості гнучкого режиму робочого часу, який передбачатиме різний час початку і закінчення роботи для різних категорій працівників, позмінну роботу працівників, а за технічної можливості – також роботу в режимі реального часу через Інтернет із збереженням заробітної плати, дистанційну (надомну) роботу. Задля цього врегулюють питання з автоперевізниками щодо забезпечення створення можливості переміщення працівників на роботу/з роботи.

Управлінню з питань цивільного захисту ОДА доручено звернутися до Кабінету міністрів України та керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, щодо запровадження на національному рівні додаткових карантинних заходів на території області стосовно обмеження загального користування авіаційним та залізничним транспортом, інформує сайт ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!