Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Шевченко:«Нам під силу збудувати щасливе майбутнє для всіх прикарпатців!»

12 лютого 2021, 11:21 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 108 переглядів

Друзі, земляки!

ОШ

Хочу поділитися з вами своїми думками щодо розвитку нашого краю. Всі ми прагнемо кращого майбутнього для України, для наших міст і сіл, для наших родин. Переконаний, настав час будувати успішний та заможний край, щасливе майбутнє для усіх прикарпатців. Нам разом це під силу.

Найперше і головне, що повинно стати основою нашого життя – це Віра. Хочу всім вам, друзі, побажати не марнувати життя. Старатися робити так, щоб по житті не боятися нічого. З Вірою і з Богом у серці ми переможемо будь-які труднощі.

«Дороги. Інвестиції. Розвиток» – такою я та наша команда бачимо практичну стратегію розвитку Прикарпаття.

Перше. Дороги

Переконаний, що нам під силу за три роки збудувати якісну дорогу до кожного прикарпатського села.

Свого часу саме ТК «Буковель» став полігоном для випробування нових технологій будівництва доріг в Україні. Фахівці буковелівської дорожньої фірми «ПБС» багато вчилися за кордоном, в Європі, відвідували світові виставки, запрошували експертів, випробовували найновіші технології у будівництві шляхів.

Результат бачать усі – навіть у таких агресивних умовах, як гори, де інтенсивні опади, сильний мороз, зсуви, підземні води, критичні ухили доріг, нашій фірмі «ПБС» вдається робити дороги високої якості, які мають 10-річну гарантію. Вже зараз за такими технологіями працює багато компаній в Україні.

На Прикарпатті саме нашою командою вже відновлено більшість доріг державного значення. Першою була дорога Н-09 з Івано-Франківська до Львова. Потім – Н-10 з Івано-Франківська до Чернівців. Далі продовжили ремонти до Закарпаття, Львівщини та інших областей. Наразі саме Івано-Франківщина посідає одне із перших місць за швидкістю відновлення шляхів державного значення. Однак, попереду – ще багато роботи.

У минулі роки ми приступили і до будівництва місцевих доріг. Адже більшість наших місцевих доріг – у занедбаному стані. Для того, щоб відбудувати всі місцеві дороги за три роки, потрібний ряд чинників. Потрібна воля чиновників, дієві депутати від Прикарпаття у стінах Парламенту і кошти.

Досвід нашої команди свідчить про те, що ми вміємо залучати кошти для будівництва доріг з різних джерел. Але для ефективнішої роботи нам необхідне «право на владу», яке знач­но додає можливостей відстоювання інтересів нашого краю у центральних органах влади.

Друге. Інвестиції

Переконаний, що кошти платників податків, які виділяє держава на будівництво доріг, це – найефективніший спосіб їх використання. Адже – це, фактично, не витрати, не проїдання, а необхідна умова для розвитку України, для пожвавлення економіки, зрештою, для того, щоб інвестори і туристи із-за кордону, один раз, проїхавши по наших дорогах, не втікали з України.

Важко дивитись, як занепадають наші села – основа України, коли багато людей з Прикарпаття виїжджають за кордон у пошуках кращої долі. Руйнуються сім’ї, діти ростуть без батьків – це катастрофа. Зупинити відтік людей можна одним способом – створити всі умови, аби вони захотіли сюди повернутися. Зміцнити економіку, створити робочі місця, дати людям гідні зарплати, пенсії. Для цього нам, нашим містам і селам, нашим територіальним громадам потрібні інвестиції.

Можна навести приклад розвитку не лише одного села, а й цілого регіону, завдяки ефективній інвестиції. Мова про наш Буковель.

Село, на базі якого збудований Буковель, – Поляниця завдяки інвестиції сьогодні розцвітає. Зараз бюджет Поляниці більший, ніж деяких районних центрів – 30 мільйонів гривень. За 10 років жодна людина не виїхала на заробітки. Створено тисячі робочих місць. Але не лише на Поляницю вплинув Буковель, на весь край навколо. Адже мільйони туристів, які щороку відвідують курорт, забезпечують роботою десятки тисяч родин у нашому Карпатському краї.

У нас, в Івано-Франківщині, є три провідних університети, багато цікавої молоді. У нас прекрасна молодь. Усе Прикарпаття повинне стати своєрідним хабом, де розвиватиметься креативна індустрія майбутнього, де всі отримають можливості реалізовувати себе як у професійному, так і в духовному вимірі.

Треба дати людям можливість розвиватись, доступні кредити для розвитку малого та середнього бізнесу. Можливі програми відшкодування відсотків за банківськими кредитами за створення робочих місць. І звісно, залучати потужних інвесторів.

Третє. Розвиток громад

Саме такі «економічні магніти», як Буковель, мають бути у кожній громаді. Для цього ми повинні вивчити кожну місцину, зрозуміти, як можна використати її потенціал і працювати. Адже кожне село, кожна громада мають свої особливості, свої можливості та привабливість у різних галузях – туризм, сфера розваг, сільське господарство, переробка, видобуток корисних копалин, а десь, можливо, і створення індустріальних чи технологічних парків. Наше завдання – вивчити ці особливості та допомогти розвинутися кожній території з максимальною економічною ефективністю для її жителів.

Щороку Буковель відвідує два мільйони туристів. Дуже хочеться, щоб розвивались усі куточки Карпат – Надвірнянщина, Богородчанщина, Коломийщина. Тут збереглись автентичні традиції, є гарні музеї, чудові церкви. Місця багаті на ягоди, гриби, ми вміємо робити сир, бринзу, будз.

Кожна ОТГ має свої можливості і привабливість для інвестицій. Влада повинна у пріоритет ставити розвиток громад, вести промоцію регіону, шукати інвесторів, створювати умови для їх роботи.

Кожне наше село повинно мати не лише території для проживання, а й території:

– для якісного надання адміністративних послуг;

– ведення підприємницької діяльності, виробництва;

– отримання якісних послуг сучасної сімейної медицини;

– дитячого розвитку, позашкільної освіти;

– активного відпочинку, спорту і розваг;

– та інше.

Працююча економіка – це запорука того, що наші громади процвітатимуть, ставатимуть заможними, комфортними і красивими.

Переконаний, що у найближчі роки так буде і ми разом забезпечимо заможність для наших родин, повагу і гідне життя старшим людям та гідне майбутнє нашим дітям.

З повагою

Олександр ШЕВЧЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!