Газета по-надвірнянськи
 

Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТзОВ КОРПОРАЦІЯ «Смарагд Прикарпаття»

26 лютого 2021, 11:32 | Рубрика: Оголошення Версія для друку Версія для друку 30 переглядів

Опис промислового об’єкта. Товариство з обмеженою відповідальністю КОРПОРАЦІЯ «Смарагд Прикарпаття» порушує клопотання про видачу дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами АЗС та котельні.

Фактичне місце розташування об’єкта: 78400, Івано-Франківська обл., м. Надвірна, вул. М. Черемшини, 1/В, та Черемшини, 2.

Мета отримання дозволу на викиди – надання права експлуатувати об’єкт, з якого надходить в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну. Діяльність АЗС, що знаходиться за адресою – м. Надвірна, вул. М. Черемшини, 1/В, полягає у прийманні, зберіганні і заправці автомобілів двома марками бензину А-95 та А-92, і дизпаливом, а також котельнею, яка забезпечує теплопостачанням АЗС, оптові склади і приміщення металобази. За адресою: м. Надвірна, вул. Черемшини, 2 знаходиться котельня, яка забезпечує теплом приміщення «Будмаркету», адмінкорпусу та магазину «Інструменти». У своєму складі АЗС за адресою: Черемшини, 1/В має: резервуар для зберігання палива – 3 шт., ПРК – 3 шт., у котельні знаходиться один твердопаливний котел марки КТ-3 150 кВт, а також ще один твердопаливний KT-3Е 150 кВт за адресою: Черемшини, 2.

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря відбуваються при зберіганні, прийманні та заправці автомобілів, а також при спалюванні вугілля і деревини у твердопаливних котлах. Перелік речовин, яких викидають від джерел, складає вуглеводні граничні С12-С19 – 0,011 т/рік, бензин – 0,41 т/рік, оксиди азоту – 0,6294 т/рік, оксиди вуглецю – 0,7304 т/рік, метан – 0,0062 т/рік, вуглецю діоксид – 614,04 т/рік, азоту (1) оксид – 0,0084 т/рік, суспендовані тверді частинки – 3,58 т/рік, сірка – 3,0806 т/рік.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва. На об’єкті виробництва і технологічні устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів виробництва – відсутні. Перелік заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин.

Заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів.

На TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» встановлені нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин досягнуті.

Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва.

На TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» впроваджені заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів граничнодопустимих викидів у процесі виробництва:

Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Залпові викиди на TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» відсутні, тому заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не розробляли.

Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов`язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.

На TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» не планують впровадження заходів щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаних із викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан.

Заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.

На TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» впроваджені заходи щодо охорони атмосферного повітря на випадок виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря.

При виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру необхідно діяти згідно з Планом локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій TOB КОРПОРАЦІЯ «Смарагд Прикарпаття».

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах (нму).

Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах здійснюють відповідно до вимог Методичних вказівок «Регулирование выбросов при неблагоприятных метеорологических условиях» (РД 52.04.52-85), затверджених Державним комітетом СРСР з гідрометеорології та контролю природного середовища 01.12.1986 р. для об’єктів, які розташовані в населених пунктах, де Державна гідрометеорологічна служба України проводить або планує проведення прогнозування несприятливих метеорологічних умов.

Для запобігання утворення підвищених рівнів забруднення атмосфери в подібних ситуаціях на підприємстві опрацьовують заходи зі скорочення викидів у період НМУ. Заходи з тимчасового скорочення викидів у період НМУ є обов’язковим і має виконувати підприємство після одержання попередження про підвищення рівня забруднення атмосфери.

Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

На TOB Корпорація «Смарагд Прикарпаття» не планують впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, тому що на даний час не має перевищень встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин та на межі СЗЗ дотримуються гігієнічні нормативи.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

На проммайданчику відсутні джерела викидів, з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини від виробництв та технологічного устаткування, на які повинні впроваджуватися заходи щодо досягнення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин (основні джерела).

Вуглеводні граничні С12-С19 та бензин нафтовий сірчистий у перерахунку на вуглець для ДВ № 1-3 – граничнодопустимі викиди не встановлені, бо викиди цих забруднюючих речовин не підлягають регулюванню і за результатами розрахунку розсіювання на границі СЗЗ не мають перевищення гігієнічних нормативів.

Із неорганізованих джерел викидів (№ 4-6) пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин не надають, оскільки для них нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин не встановлюють.

Для твердопаливного котла КТ ЗЕ 150 кВт (при спалюванні дров) ДВ №7.1: суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом – 150 мг/м куб.; оксид вуглецю – 0,0759 г/с; оксиди азоту – 0,0287 г/с.

Для твердопаливного котла КТ ЗЕ 150 кВт (при спалюванні вугілля) ДВ №7.2: суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом – 150 мг/м куб.; оксид вуглецю – 0,5415 г/с; оксиди азоту – 0,066 г/с; діоксид сірки – 0,0319 г/с.

Для твердопаливного котла КТ ЗЕ 150 кВт (при спалюванні дров) ДВ №8.1: суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом – 150 мг/м куб.; оксид вуглецю – 0,0715 г/с; оксиди азоту – 0,0318 г/с.

Для твердопаливного котла КТ ЗЕ 150 кВт (при спалюванні вугілля) ДВ №8.2: суспендовані тверді частинки недиференційовані за складом – 150 мг/м куб.; оксид вуглецю – 0,5585 г/с; оксиди азоту – 0,0859 г/с; діоксид сірки – 0,0359 г/с.

Зауваження та пропозиції направляти протягом 30 календарних днів з дати опублікування повідомлення у Надвірнянську РДА: 78400, Івано-Франківська обл., м . Надвірна, майдан Шевченка, 33.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!