Газета по-надвірнянськи
 

«Робимо усе, щоб допомогти нашим медикам у боротьбі з коронавірусом», – Олександр Шевченко

26 лютого 2021, 12:31 | Рубрика: Благодійність, Медицина Версія для друку Версія для друку 3,691 переглядів

Спільно – у боротьбі з коронавірусом. 80 кисневих концентраторів привезли на Прикарпаття за сприяння депутата Івано-Франківської обласної ради Олександра Шевченка та благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Вони рятуватимуть здоров’я, а, можливо, й життя пацієнтів, які лікуються у медичних закладах обласного центру. Перші чотири десятки медичних апаратів уже встановлені в Івано-Франківських центральній міській клінічній лікарні, міській клінічній лікарні № 1, перинатальному центрі.

троє

«Ці концентратори надзвичайно актуальні. Адже епідемія, яка розповсюдилася ще у березні, показала, що найважливішою для наших пацієнтів є оксигенотерапія та киснева система. Та, що є в наших закладах, не спроможна надавати адекватну допомогу. Тоді як киснева підтримка для багатьох пацієнтів – це є спасіння», – каже головний лікар міської клінічної лікарні № 1 Тарас Василик.

У Івано-Франківській центральній міській лікарні – пікова ситуація із кількістю хворих на covid-19. Майже для сотні пацієнтів подача кисню є життєвою необхідністю. Відтак кисневі концентратори – справжній порятунок у такій непростій ситуації, – кажуть лікарі.

«Відкриваємо нові палати, нові відділення, не встигаємо за ними встановлювати установки з киснем. Тому ці апарати дають можливість заповнити паузу, коли ми встигнемо з кисневою системою адаптуватися», – зазначив заступник головного лікаря ЦМКЛ Володимир Вовчук.

Непроста ситуація із захворюванням на коронавірус і серед дітей. Тож 5 кисневих концентраторів уже передали і до Івано-Франківської дитячої клінічної лікарні. Розповідає головний лікар Ольга Бойчук: «Якщо раніше ситуація з дитячим захворюванням на коронавірус була не така серйозна, то зараз ми маємо негативну тенденцію і ріст захворюваності».

оксиген

Олександр Шевченко зазначив, що для боротьби із коронавірусом варто об’єднувати зусилля та працювати усім разом.

«Пандемія вирує уже рік, а в лікарнях все ще не вистачає медичного обладнання для лікування важких хворих на COVID-19. Ми все робимо для того, щоб допомогти нашим медикам у боротьбі з коронавірусом. Дуже відрадно, що є небайдужі люди, які готові підставити плече допомоги. Зокрема, Благодійний Фонд «Тільки разом». Та й загалом наша команда вже чимало зробила для боротьби з інфекцією. Це і закупівля апаратів ШВЛ, і систем подачі кисню, і засобів захисту для лікарів», – сказав Олександр Шевченко.

До слова, кисневий концентратор Canta V5-WN-NS призначений для лікування ураження легень, який використовують для всіх груп пацієнтів: новонароджених, дітей і дорослих. Особливістю даної моделі є опція «подвійний потік», вона дає можливість використовувати цей апарат на двох пацієнтах одночасно. Вартість одного концентратора – 44 тис. грн.

Доставили кисневі концентратори і в обласні та районні лікарні Прикарпаття. Частину з них привезли до Надвірнянської та Яремчанської лікарень, де лікують хворих на COVID-19.

Наразі у Надвірнянській лікарні зайняті практично усі із 146-ти ковідних ліжок. Половина цих пацієнтів потребує кисневої терапії.

лікарня

«Коли перетелефонували, що приїжджає партія кисневих концентраторів, то в мене якраз заявок назбиралося на всі апарати. За декілька хвилин роздали їх по всіх відділеннях. Упродовж останніх двох тижнів хворі, які до нас поступають, мають усе важчий стан і киснева підтримка їм потрібна найбільш за все. Такий кисневий концентратор дає можливість створити кисневий потік для того хворого, який потрібен», – розповідає директор КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергій Ємельянчук.

Допомога у лікуванні хворих із коронавірусом неабияк потрібна і медикам у Яремчанській лікарні. Кажуть, очевидно, мають справу з агресивнішим штамом вірусу. Адже захворювання протікає важче. Тож багатьом із пацієнтів для одужання вкрай потрібен кисень.

«Ці кисневі концентратори зручні тим, що вони мобільні і переносні. Головне, щоб був доступ до розетки. Апарат бере повітря і видає кисень. Він розрахований на 10 літрів. Цього достатньо, щоб одна людина могла дихати за допомогою цього концентратора там, де немає централізованого постачання кисню», – говорить лікар-анестезіолог Яремчанської ЦМЛ Микола Романюк.

Олександр Шевченко разом із командою постійно моніторять повідомлення від керівників медзакладів з усієї області щодо обладнання та намагаються максимально оперативно реагувати на потреби лікарень, аби люди вчасно отримали потрібну допомогу.

Віталія ВАСИЛЬЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!