Газета по-надвірнянськи
 

Розколяда «Ой, радуйся, земле» у Коломиї

12 лютого 2021, 11:10 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 26 переглядів

Наша коляда, різдвяні звичаї та обряди – це великий, національний, духов­ний і культурний пласт, який засвідчує християнську ідентичність українського народу. Щоби чисті животворчі джерела не замулювалися, а жили і розвивалися, ось уже який рік поспіль у мальовничому місті Коломиї відбувається фестиваль коляд, який збирає багатьох учасників із сіл і міст Прикарпаття.

Цьогоріч 31 січня ХVI фестиваль-розколяда «Ой, радуйся, земле» проходив у Катедральному соборі Преображення Господнього УГКЦ м. Коломия з благословення єпарха Коломийського кир Василія Івасюка.

«Сьогодні ми радіємо в нашому храмі тому, що маємо можливість прославляти Новонародженого Христа. Нехай ця коляда, в якій ми прославляємо Дитятко Ісуса, об`єднає нас у велику християнську сім`ю», такими словами благословив фестиваль Владика Василій. Розпочалося дійство з відомої колядки «Бог предвічний».

Надвірнянщину на цьому фестивалі представляли: вокальний ансамбль Надвірнянської дитячої музичної школи під орудою Іванни Вінтоняк, чоловічий колектив «Гвіздецькі газди» с. Гвізд Надвірнянського деканату (кер. Любомир Боднарук, о. Іван Гедзик), молодіжна спільнота «Чисті серця» с. Назавизів (кер. о. Василь Штангрет), дитячий хор «Deo Gloria» с. Пнів (кер. Іванна Вінтоняк).

Усіх учасників різдвяного дійства нагородили дипломами за творчий підхід у відтворенні української автентичної і звичаєвої культури.

Різдво ніколи не старіє, це вічно молоде свято, бо щороку народжується Боже Дитятко, і такі фестивалі підкреслюють віру у Божі істини та цінності, які ніколи не проминають.

о. Іван ГЕДЗИК,

адміністратор церкви

Преображення Господнього УГКЦ с. Гвізд.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!