Газета по-надвірнянськи
 

Вакцинація від COVID-19 в Україні розпочнеться наступного тижня

12 лютого 2021, 12:10 | Рубрика: Медицина, Тема дня Версія для друку Версія для друку 148 переглядів

вакцинація

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ми плануємо розпочати вакцинацію вже наступного тижня», – заявив Степанов і нагадав, що плани МОЗ щодо початку вакцинації у лютому-березні 2021 року озвучені ще торік у вересні. Розроблено і затверджено національний план вакцинації, до роботи над яким долучалися, зокрема, і міжнародні експерти, ВООЗ.

За словами міністра, на першому етапі вакцинуватимуть людей із груп ризику за професійною ознакою або за медичними показниками, тобто мають супутні захворювання, або за віком – людей старше 60 років.

  • Степанов нагадав, що на вакцинацію у цьогорічному держбюджеті передбачено 3,9 млрд. грн. Постачання вакцин в Україну здійснюватимуть кількома шляхами. У межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає 8 млн. доз вакцини від COVID-19. Перший транш – 117 тисяч доз вакцини BioNTech/Pfizer – Україна має отримати найближчими днями.
  • Також Україна уклала контракт з китайською компанією Sinovac Biotech на постачання 1,9 млн. доз вакцини. Уповноваженим представником компанії Sinovac Biotech на території України є АТ «Лекхім».

Окрім цього, укладено контракти на постачання в Україну 12 млн. доз вакцини від COVID-19 виробництва AstraZeneca (Велика Британія та Оксфордський університет) та NovaVax (США), вони виробляються за ліцензійними угодами на потужностях Serum Institute (Індія). Постачання вакцин здійснюватимуть через контракт між Serum Institute та Crown Agents, яка визначена урядом України для закупівлі вакцини проти коронавірусу.

За матеріалами інтернет-джерел.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!