Газета по-надвірнянськи
 

ЗНО-2021: реєстрація та ключові етапи

19 лютого 2021, 12:37 | Рубрика: Акцент, Освіта Версія для друку Версія для друку 1,431 переглядів

Понад 380 тисяч осіб братимуть участь у зовнішньому незалежному оцінюванні-2021. Тестування складатимуть випускники шкіл, а також учні й студенти професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року отримують повну середню освіту. Крім того, тести писатимуть випускники попередніх років, які хочуть вступати до вишів у 2021 році.

Реєстрація учасників уже розпочалася 1 лютого і триватиме до 5 березня на сайті testportal.gov.ua. Щоб зареєструватись, необхідно обрати категорію особи, а потім створити і заповнити реєстраційну картку. Відтак підготувати комплект документів і подати його відповідальній особі у закладі освіти (до 1 березня включно). Випускники попередніх років повинні надіслати документи до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Кожен учасник ЗНО має подати оформлену реєстраційну картку з сайту testportal.gov.ua і засвідчену копію паспорта громадянина України. Випускникам минулих років необхідно додати копію документа про повну загальну середню освіту.

Обов’язкові предмети

Учасники ЗНО можуть скласти тести із 5 предметів. Основна сесія ЗНО – безкоштовна і триватиме із 21 травня до 15 червня 2021 року.

Для державної підсумкової атестації потрібно написати 4 тести. Обов’язковими є два предмети: українська мова (відбудеться 1 червня) та математика (28 травня); третій за вибором – або історія України («Період XX – початок XXI століття»), або іноземна мова, а четвертим – один із таких навчальних предметів: хімія (21 травня), іспанська, німецька або французька мови (24 травня), англійська мова (25 травня), історія України (4 червня), фізика (7 червня), біологія (10 червня), географія (15 червня).

Цьогорічні випускники також можуть обрати додатковий п’ятий предмет із запропонованих для ЗНО. Результати основної сесії учасники дізнаються до 30 червня.

Пробне тестування

У 2021-му році МОН обіцяє, що учні зможуть пройти пробне тестування, яке відбудеться 10 квітня. Наразі зареєструвалось понад 140 тисяч учасників.

Зокрема, в Івано-Франківському РЦОЯО (загалом) – 21081 бажаючих осіб (за станом на 15 лютого). Пробне ЗНО платне і коштує від 195 до 255 грн. залежно від регіону. Як пояснили у профільному міністерстві, різниця у вартості пов’язана з вартістю друку, доставки, кількістю учасників тощо.

«Кожен зареєстрований учасник зможе скласти тест з одного навчального предмета, а також додатково завантажити тестові зошити з будь-яких навчальних предметів із переліку та пройти тестування вдома, внести 10–14 квітня свої відповіді до спеціального сервісу, щоб 16 квітня отримати результати пробного ЗНО», – зазначив міністр освіти Сергій Шкарлет.

Додаткова сесія

У 2021 році, як і попередні роки, організують додаткову сесію ЗНО. Її проведуть для осіб, які з поважних причин не мають можливості взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

Це учні, які проживають на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей або на лінії зіткнення, учасники операції об’єднаних сил, а також ті, котрі не зможуть взяти участь в основній сесії з поважних причин (приміром, через хворобу, навчання за кордоном, участь в офіційному міжнародному чи загальноукраїнському заході тощо). Причину пропуску основної сесії ЗНО необхідно підтвердити відповідним документом.

Реєстрація на додаткове ЗНО відбудеться 6-18 травня включно. Додаткову сесію проведуть із 29 червня до 16 липня. Її результати оприлюднять до 23 липня, повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!