Газета по-надвірнянськи
 

Адвоката, учасника АТО, дисидента Івана Макара зареєстрували кандидатом у народні депутати України в 87-му виборчому окрузі від партії «Важливий кожен»

15 березня 2021, 12:01 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 375 переглядів

Рішенням ЦВК №89 від 02.03.2021 року правозахисника, адвоката Івана Макара зареєстрували кандидатом у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі №87 від політичної партії «Важливий кожен».
Юрист Асоціації міст України, ветеран АТО – воював у добровольчому батальйоні «Айдар». Захищав Україну на Майдані, завжди боровся із ворогами нації, випускав гостру газету «Опозиція».
Іван Макар – народний депутат України першого скликання у Старосамбірському виборчому окрузі (1990-1994 рр.), єдиний нардеп із передвиборчою програмою проголошення Незалежної України. У Верховній Раді був обраний секретарем Комісії з питань законодавства і законності.

photo_2021-03-12_12-49-54

Іван Макар судився з вищими посадовими особами за принципові для українців речі. Подавав заяви до Генеральної прокуратури з вимогою порушити кримінальну справу проти Леоніда Кучми за державну зраду та розкрадання державного майна. У 2005 році подав позов до Верховної Ради, Президента і Кабміну щодо незаконної виплати Україною пенсій відставникам ЧФ Росії, а також – до Президента і Кабміну щодо визнання УПА воюючою стороною. А у 2007 році – до Кабміну і Фонду держмайна щодо приватизації близькими до В. Ф. Януковича структурами резиденції «Межигір’я».
Понад 20 років займається правозахисною діяльністю – пройшов чимало гучних процесів, допоміг багатьом українцям. Сьогодні він прагне кардинально змінити політичну систему, щоб мали реальне втілення положення Конституції, щоб правосуддя гарантувало порядок і справедливість у Державі.

Довідка
Іван Макар народився 15 січня 1957 року в с. Галівка Старосамбірського району Львівської області. У 1979 році закінчив фізичний факультет Львівського університету ім. І. Франка (спеціальність – фізик, викладач фізики), а в 1996-му – юридичний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка (спеціальність – правознавство).
Із 1979 року працював учителем фізики, інженером Прикарпатської геофізичної експедиції, виконробом тресту, інженером-конструктором, адвокатом, головним редактором газети «Опозиція», викладачем конституційного права України та державного права зарубіжних країн в університеті «Україна».
У 1988 році Іван Макар став одним із тих, хто організовував у Львові перші волелюдні мітинги за українську незалежність. Потрапив до буцегарні та 35 діб голодував у Львівському СІЗО.
У 1990 році обраний народним депутатом України у Старосамбірському в/о.
У 1995-1996 роках – засновник і головний редактор газети «Опозиція». У 1996 засуджений за наклеп на Президента України Л. Кучму та на главу Адміністрації Президента України Д. Табачника. Газету свавільно закрили, обладнання частково конфіскували, а частково розграбувала прокуратура м. Києва (на даний час рішення про закриття газети скасоване, а вирок знаходиться на стадії перегляду).
У 2014-2015 роках – боєць добровольчого батальйону «Айдар».
Із 2010 року – член Спілки офіцерів України.
Із 2016 року – голова громадської організації «Ветеранська взаємодопомога». Активно допомагає з юридичних питань бійцям, які повернулися з АТО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!