Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянська станиця НСОУ «Пласт» відзначає 30-ту річницю відновлення своєї діяльності

26 березня 2021, 11:49 | Рубрика: Ми - українці, Свята Версія для друку Версія для друку 26 переглядів

Цьогоріч Національна скаутська організація України (НСОУ) «Пласт» станиці Надвірна відзначає 30-ту річницю відновлення діяльності організації у нашому місті. З нагоди свята надвірнянські пластуни випустили пам’ятні вітальні поштівки, з дотриманням всіх карантинних заходів організували та провели збір допомоги учасникам АТО/ООС, а також організували збір книг для потреб військовослужбовців.

«Пласт» – це організація, яка допомагає усвідомити власний потенціал, розставити пріоритети у житті, визначити життєві цілі, отримати неоціненний досвід самовдосконалення та самореалізації.

«Пласт» як український аналог скаутського руху з’явився в Україні у 1911 році. Для досягнення виховних цілей діє пластова метода виховання, основні принципи якої полягають у добровільності членства в організації, вихованні і навчання через гру та працю, поступовій програмі занять і випробувань, гуртковій системі самоорганізації, пізнанні природи і житті серед природи, підтримці спеціальних зацікавлень і здібностей дітей та молоді. Основна мета – сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на прикладі свідомих, відповідальних і повноцінних громадян місцевої, національної та світової спільнот та провідників українського суспільства. Один із трьох головних обов`язків пластуна – бути вірним Богові та Україні.

Довідково: 1991-го року у Надвірній пластовий рух відновили на базі Надвірнянського районного центру дитячої творчості, керівником якого у той час була відома громадська активістка Марія Котів. Надвірнянці світлої пам`яті Михайло Федоришин (пластун у молодості) та Володимир Федорак (тоді працівник РЦДТ) стали першими виховниками пластунів міста.

Попередньо на Львівщині відбувся установчий з`їзд УСО «Пласт» за участі представників із Надвірнянщини, на якому сформували програму конкретних дій із відродження та розвитку пластової ідеї в Україні. Делегати з`їзду ознайомилися зі Статутом організації, придбали необхідну літературу для роботи з молоддю та почали об’єднувати довкола ідеї всіх цікавих – це і стало відправною точкою у відновленні «Пласту» у краї.

З нагоди 30-річчя відновлення діяльності «Пласту» в нашому місті вітаємо всіх пластунів і приятелів та друзів «Пласту»!

Зичимо всім пластунам, їхнім друзям та партнерам, щоб жодні зовнішні обставини не зіпсували внутрішнього відчуття свята, хай Ваші заходи, заняття і вишколи будуть цікавими, змістовними та патріотичними! Міцного Вам здоров’я, гарту, завзяття і наснаги, зазначено у святковому вітанні на сайті міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!