Газета по-надвірнянськи
 

Нехай слово і дух Чорноволові йдуть поміж люди і викристалізовують з них непохитних Українців

26 березня 2021, 12:15 | Рубрика: Пам`ять і шана, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,423 переглядів

книги

У четвер, 25 березня, минула сумна 22-а роковина з дня трагічної, досі об`єктивно нез`ясованої правоохоронцями, загибелі в автомобільній катастрофі на Бориспільському шосе під Києвом у 1999-му лідера Народного Руху України, Героя України В`ячеслава Максимовича Чорновола. Цьоготижневого вівторка голова Надвірнянської районної організації НРУ Василь Шуляк від імені голови Івано-Франківської обласної організації НРУ В. Єфімчука передав твори В`ячеслава Чорновола, які вийшли у київському видавництві «Смолоскип» 10-томним виданням, а також два пам`ятні прапори НРУ.

У переданих книгах-томах уміщені численні статті, виступи, інтерв`ю лідера Руху та спогади про нього. Ця подія має знакову відмітину, пов`язану з тим, що згідно з рішенням Надвірнянської міської ради від 3 жовтня 2019 року донедавна Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, а зараз Надвірнянському ліцею № 1, засновником якого є Надвірнянська міська рада, присвоєно ім`я В`ячеслава Максимовича Чорновола. Книги вручені директорові ліцею Петрові Маланюку у присутності заступників директора Ганни Даців та Оксани Паньків і вчительки початкових класів Дарії Казюк (на світлині).

У довірливій розмові з керівником районного Руху Василем Шуляком директор ліцею Петро Маланюк розповів про багаторічну роботу з процедури присвоєння очолюваному ним навчального закладу імені В`ячеслава Чорновола, яка розпочата ще півтора десятка літ тому. Відповідні документи від дирекції і педагогічного колективу по «службових сходинках» доходили аж до кабмінівських кабінетів, а згодом… без відповіді поверталися адресатові. Але це не розчаровувало, а, навпаки, підсилювало наполегливе бажання і правоту учительського колективу і дирекції мати за честь працювати та виховувати учнів у навчальному закладі, який носитиме ім`я В`ячеслава Чорновола.

Сам В`ячеслав Чорновіл декілька разів під час відвідин Надвірної у перші демократичні роки побував у Надвірнянській ЗОШ І-ІІІ ст. №1, цікавився тоді навчально-виховним процесом, громадсько-суспільною та політичною атмосферою у педагогічному й учнівському колективах, висловлювався за доконечну потребу і невідкладне завдання – виховувати підростаюче покоління непохитними, переконливими патріотами-українцями і бути завжди готовими стати на захист рідної незалежної самостійної Української Держави.

Надто гірка втрата для України пов`язана із загибеллю Справжнього Українця-державника В`ячеслава Чорновола, істинні обставини якої не можуть отримати правової оцінки ось уже понад два десятиліття. Як безпосередні учасники й активісти національного відродження у Надвірнянщині Петро Маланюк і Василь Шуляк мали що згадати під час згаданої зустрічі, справедливо зауваживши, що не все заплановане і задумане на початку 1990-х, на жаль, не вдалося виконати і здобути у національно-державницькому плані та господарсько-економічній сфері як в Україні, так і в нашому краї окремішньо.

Відбувся обмін думками щодо увіковічнення пам`яті В`ячеслава Чорновола встановленням на приміщенні ліцею меморіальної дошки чи його барельєфа або бюста-погруддя. Звичайно, що такі пропозиції і варіанти пов`язані з немалими коштами, але однозначно зрозуміло і незаперечно, що той чи інший вид увіковічнення буде закарбований на приміщенні чи біля нього у Надвірнянському ліцеї №1 імені В`ячеслава Чорновола.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!