Газета по-надвірнянськи
 

Прищеплять 11 тисяч краян

5 березня 2021, 12:19 | Рубрика: Здоров`я, Медицина Версія для друку Версія для друку 2,342 переглядів

Для вакцинації в області створили 19 мобільних бригад. У кожній бригаді по троє працівників – лікар, медсестра та водій. 25 лютого почала працювати лише одна бригада, а за декілька днів долучаться й інші.

вакцина

«Холодильними сумками наші бригади забезпечені, навчання вони вже пройшли і воно ще триває. Це короткотривале навчання під ту вакцину, яка заходить у нашу державу», – зазначив головний санітарний лікар області Руслан Савчук і додав, що вакцина, яка надійшла в область, має схвалення ВООЗ, дозволена для екстреного використання в Європейському Союзі, Бразилії, Аргентині, Великій Британії, Мексиці й інших країнах, та вже зареєстрована в Україні.

«За інформацією, яку ми маємо, вакцина пройшла трикратне клінічне випробування. Я не бачу зараз особливих ризиків. До нас така інформація не надходила, що може бути небезпека для людей, які бажають вакцинуватися», – додав Руслан Савчук.

На першому етапі у Надвірнянській ЦРЛ вакцинували 20 медиків.

Нагадаємо, всього Івано-Франківська область отримала 22 000 доз вакцини від COVID-19 – AstraZeneca (Covishield). Отримана кількість доз дозволить провакцинувати 11 000 прикарпатців.

Наступна хвиля вакцинації на Прикарпатті розпочнеться за 28 днів.

Лікар Леся Возняк – перша добровільна вакцинована на Прикарпатті

Минулого тижня у Надвірній розпочалася вакцинація від COVID-19. Перше щеплення серед жителів Івано-Франківщини отримала завідувачка відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянської центральної районної лікарні» міської ради Леся Возняк.

Леся

Про це 25 лютого повідомили під час пресбрифінгу за участі голови РДА Володимира Паська, голови районної ради Олександра Кеніза, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича, керівництва ОДА та головного санітарного лікаря області Руслана Савчука.

Зробити щеплення людина може тоді, коли мине три місяці після коронавірусної хвороби. Леся Возняк перехворіла на COVID-19 ще торік у серпні, тому зараз може вакцинуватися. За тиждень до вакцинації постійно вимірювала температуру тіла та зробила загальний аналіз крові.

«Я намагаюся бути спокійною, бо паніка тут недоречна. Я довіряю колегам, тому перша вакцинуватимуся. Я подаю приклад, а люди мають самі вирішити. Я довіряю цій вакцині на 99,9 %, тому паніки у мене немає», – мовила Леся Возняк. А за 30 хвилин після вакцинації вона сказала, що почувається добре, дискомфорту майже не відчула.

Надвірнянську ЦРЛ обрали першою для вакцинації через велике епідемічне навантаження. Заступник директора з медичної частини цього КНП Іван Маланюк розповів:

«Ми відібрали тих людей, які не мають протипоказів, алергії та температури. Це перші 20 працівників із тих 200, які безпосередньо працюють із хворими на COVID-19».

***

Розпочала вакцинацію проти COVID-19 (вакцина ChAdOx1 nCoV-19 Corona Virus, рекомбінантна) у м. Надвірна мобільна бригада Центру первинної медичної допомоги.

Перша хвиля вакцинації, яка розпочата згідно з наказом МОЗ, торкнеться працівників опорних лікарень, центрів первинної медичної допомоги, людей з критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19, людей з надзвичайно високим ризиком інфікування і тих, котрі надають медичні послуги, а також військовослужбовців та людей похилого віку.

Очікують на другу дозу вакцини

Як поінформувала керівник КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медико-санітарної допомоги» Надвірнянської міської ради Емілія Сем`янів, особисто вона, а також її колеги-медики (всього 20), які 25 лютого отримали першу дозу індійської протикоронавірусної вакцини, почуваються нормально.

Наступне щеплення, ревакцинація Covishield – через чотири тижні. Чекаємо наказу департаменту охорони здоров`я ОДА щодо подальшого надходження цього імунобіологічного препарату в лікувальний заклад для продовження вакцинальної кампанії, уточнила Емілія Сем`янів за станом на 3 березня н. р.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!