Газета по-надвірнянськи
 

«Ремонтувати дороги ямковим способом – це неефективне використання коштів», – Олександр Шевченко

26 березня 2021, 11:42 | Рубрика: Передвиборна агітація Версія для друку Версія для друку 7,658 переглядів

Передвиборна агітація

80% грошей під час ямкового ремонту доріг безслідно зникають, а через пів року ситуація на таких шляхах стає ще гіршою. На цьому під час прямого ефіру у програмі «Свобода слова» на телеканалі «1+1» наголосив кандидат у народні депутати України, депутат Івано-Франківської обласної ради Олександр Шевченко. Він зазначив, що таке, начебто, відновлення доріг є нераціональним та злочинним витрачанням коштів.

студія

«Ми дуже багато років витрачаємо гроші ні на що. Адже 80% буквально зникають у ямах, особливо на ремонті місцевих доріг. Тому, щоб не відновлювати шляхи щороку, треба робити їх якісно. Прикладом цього є дорога Львів – Івано-Франківськ, на яку саме фірма «ПБС» уперше в Україні дала гарантію 10 років. Наразі дорога після 5-річного використання у доброму стані», – зауважив Олександр Шевченко.

Також кандидат у нардепи наголосив, що наразі Прикарпаття має усі шанси стати першою областю в Україні, де відновлять усі дороги державного значення. Тож тепер саме час братися і за відбудову місцевих автошляхів.

«Для того, щоб у нас були якісні дороги, найперше платники податків мають розуміти, куди ідуть їхні кошти. А ще я б запропонував «Укравтодору» використовувати формульне визначення вартості дороги, яке пришвидшить процес. По-друге, чиновники, які уповноважені ухвалювати рішення, мають робити це без політичної заангажованості», – підкреслив Олександр Шевченко.

Окрім того, він наголосив, що дороги місцевого значення, які наразі перебувають на балансі територіальних громад, потрібно якнайшвидше передавати «Укравтодору». Адже громади наразі не мають достатньо коштів на відновлення своїх автошляхів.

«У нас не децентралізація, а навпаки. Бо кошти не залишаються у громадах, а йдуть у державний бюджет. Натомість саме на баланс громад передали місцеві дороги, які зараз у жахливому стані. Аби справитись із цією ситуацією, треба передати їх назад «Укравтодору». Це відомство має значно більше інструментів для фінансування. Якщо це відбудеться, то дороги можна буде відремонтувати значно швидше і якісніше», – підсумував Олександр Шевченко.

Віталія ВАСИЛЬЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!