Газета по-надвірнянськи
 

Великий піст: як його дотримуватися

12 березня 2021, 11:47 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 1,546 переглядів

Великодний піст символізує початок духовної боротьби з гріхами та злими намірами через покаяння, молитви і добрі вчинки. Розпочнеться він цього року у понеділок, 15 березня, і триватиме до 1 травня включно, а 2 травня уже святкуватимемо Великдень.

піст

У православному календарі є 4 важливих пости, яких дотримуються християни. Великий піст – найголовніший і найсуворіший у році. Його також називають Чотиридесятницею, оскільки основна частина посту триває 40 днів. Встановлений він на честь переживання страждань Ісуса Христа, коли Син Божий 40 днів постив у пустелі перш, ніж почати своє служіння. Останній тиждень називається Страсною Седмицею – це нагадування віруючим про останні дні життя нашого Спасителя, його страждання і смерть. У цей час діють особливо суворі обмеження. Передує Великому посту тиждень Масляної або Сиропусної, коли християни відмовляються від м’яса, натомість споживають страви з молочної продукції і поступово готуються до посту. У всі інші дні віруючі не вживають м’ясних та молочних страв, яйця, алкоголю (крім вина у деякі дні), а в деякі дні відмовляються від їжі з рослинною олією.

У Великий піст також заборонено вінчатися, виконувати подружній обов’язок, перелюб; лаятися, лихословити, брехати, ходити у нічні клуби, лінуватися, сумувати, ображатися.

Сенс посту – не в простому утриманні від їжі чи, скажімо, схудненні, а саме у вихованні душі, праведності, наближенні до Бога. Спрямований піст на виховання і духовне збагачення людини. Деяким людям – хворим і літнім, вагітним та годуючим жінкам, дітям – дозволено пом’якшувати строгий піст, аби він не завдав шкоди їхньому здоров`ю. Тому вони можуть їсти ті продукти, які необхідні для гарного самопочуття.

Щоб переосмислити своє життя, прийти до чогось нового і правильного, потрібно частіше відвідувати церкву, молитися і причащатися; прощати образи і просити вибачення в інших; бути добрішими і поблажливішими до людей; робити добрі справи, займатися благодійністю.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!