Газета по-надвірнянськи
 

Володимир Пасько:«Завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням район сьогодні йде в ногу з часом»

12 березня 2021, 11:18 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 1,418 переглядів

Голова районної державної адміністрації Володимир Пасько відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу» 22 лютого н. р. прозвітував про роботу райдержадміністрації за 2020 рік. Керівник району, зокрема, поінформував про стан справ у ключових галузях соціально-економічного і культурного життя краю та виклики, які стоять перед громадою.

Пасько

За його словами, найбільшими викликами минулого року, які неможливо було передбачити і спрогнозувати, стали глобальна пандемія коронавірусної інфекції та червнева повінь.

У рамках програми «Велике будівництво», ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським у березні 2020 року, розпочали роботи з реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Ця лікарня отримала 21 пакет Програми медичних гарантій. Фінансування галузі на сьогодні збільшилось до 35,8% за рахунок підписання угоди з НСЗУ.

Закупили медичного обладнання на 28 млн. 730 тис. грн.: комп’ютерний томограф – 15 млн. грн.; цифровий рентгенапарат – 10 млн. грн.; УЗД-апарат – 1,2 млн. грн.; дозатор (3 шт.) – 66 тис. грн.; аспіратор – 10 тис. грн; монітор пацієнта – 60 тис. грн; джерело кисню – 70 тис. грн; дефібрилятор – 150 тис. грн; ЕКГ-апарат – 35 тис. грн; добовий монітор пацієнта (3 шт.) – 150 тис. грн; пульсоксиметр стаціонарний – 40 тис. грн; пульсоксиметр портативний (2 шт.) – 8 тис. грн.; апарат ШВЛ – 580 тис. грн.; а також лабораторне обладнання: аналізатор гематологічний – 350 тис. грн.; аналізатор біохімічний автоматичний – 900 тис. грн.; аналізатор біохімічний напівавтоматичний – 250 тис. грн.; аналізатор сечі – 25 тис. грн.; аналізатор електролітів – 260 тис. грн.; коагулометр 2-канальний – 730 тис. грн.; рН-метр – 20 тис. грн.; бідистилятор – 25 тис. грн.

Торік район отримав значний фінансовий ресурс із державного бюджету для реалізації заходів у різних галузях. Це стало можливим завдяки справжньому партнерству влади, бізнесу і громадськості, а також при підтримці Президента України та Уряду.

Завдяки вжитим заходам у районі з метою протидії поширення COVID-19 із резервного фонду райбюджету виділили – 1 млн. 224 тис. грн. Для закупівлі дезінфікуючих засобів, захисних масок, костюмів, кисню, паливо-мастильних матеріалів та утилізації небезпечних відходів, які використані для запобігання поширенню коронавірусної інфекції Covid-19 для медичних закладів району.

«Уже з перших днів у районі створили Штаб з ліквідації наслідків поширення коронавірусної хвороби Covid-19, куди ввійшли представники всіх служб, установ, організацій, правоохоронних органів, відділу надзвичайних ситуацій і керівництво міста та району. Водночас працювала і надалі працює місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та Державна надзвичайна протиепідемічна комісія. Провели велику роботу, де кожен на своєму місці старався і докладав максимум зусиль». Голова РДА Володимир Пасько подякував усій громаді за допомогу.

У районі другий рік функціонує КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги». Фінансують його з коштів Національної служби здоров’я України згідно з укладеною угодою, вартість якої на рік склала 41 млн. 965 тис. грн. Окрім того, із місцевого бюджету додаткове фінансування йде на комунальні послуги та реалізацію місцевих програм.

За кошти державного бюджету придбали автомобілі для службового використання в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сільських населених пунктів – Парище, Битків, Тисменичани, Пасічна, Білі Ослави – на 2 млн. 905 тис. грн., комплекти обладнання для надання медичних послуг із застосуванням телемедицини для сільських амбулаторій (6 шт. ) – на 594 тис. грн.

За кошти районного бюджету придбали туберкуліну на 50 тис. грн., відшкодували КП «Аптека-100» 499 тис. грн. та 377 тис. грн. за знеболюючі препарати для онкохворих, за безоплатні медикаменти для учасників АТО і дітей інвалідів до 18 років.

Про бюджет і фінанси. Надходження до бюджету району загального та спеціального фондів за 2020 рік із врахуванням трансфертів склали 673 млн. 306 тис. грн.

Із державної скарбниці бюджетом району торік отримав 320 млн. 800 тис. грн. трансфертів, у т. ч. базова дотація – 45 млн. 931 тис. грн., освітня субвенція – 252 млн. 521 тис. грн., медична субвенція – 17 млн. 542 тис. грн.

Видаткова частина загального фонду бюджету Надвірнянського району виконана на 556 млн. 463 тис. грн., що складає 94 відсотка. Із загального обсягу видатки на утримання установ освіти району такі: 386 млн. 636 тис. грн., або 93 відсотка, що на 115,4 відсотка більше проти виконання минулого року; видатки на утримання установ охорони здоров’я району – 43 млн. 753 тис. грн., або 97,5 відсотків до річного плану; видатки на утримання установ культури району – 23 млн. 813 тис. грн., або 98,7 відсотків.

За рахунок 18 млн. 459 тис. грн. додаткової дотації з держбюджету виконано проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбали житло, приміщення для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечили житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, – 722 тис. грн.; надали державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на 1 млн. 165 тис. грн., забезпечили якісну, сучасну та доступну загальну середню освіту «Нова українська школа» – 677 тис. грн.; передали видатки у сфері охорони здоров`я за рахунок коштів медичної субвенції – 3 млн. 309 тис. грн.

Також за рахунок коштів районного бюджету вдалося врегулювати ситуацію і додатково спрямувати 1 млн. 229 тис. грн. на зарплату медичним працівникам до впровадження другого етапу медичної реформи, до 1 квітня 2020 року.

Про розбудову та ремонт інфраструктурних об’єктів. Підготували пакет документів із 8 об’єктів, які подали для участі у конкурсному відборі згідно з програмою, що може реалізувати за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), два з яких пройшли конкурсний відбір: дитячий садок-ясла на 50 місць у с. Білі Ослави та спортивний плавальний басейн на вул. Міцкевича, 3а у м. Надвірна. Нове будівництво.

Серйозним викликом для Надвірнянського району стала стихія у червні 2020 року. Проте завдяки спільним зусиллям представників Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Івано-Франківській та Львівській областях і підтримці місцевих громад, сіл, підприємців, волонтерів вдалося крок за кроком ліквідовувати наслідки повені. Провели ремонтні роботи з відновлення пошкоджених внаслідок повені мостів, будинків і проїздів до них відповідно, розчищено потічки, збудовані дамби – освоєно 5 млн. 667 тис. грн.

Робота у галузях освіти і культури – у пріоритеті районної державної адміністрації. «Децентралізацію освіти вважаю одним із реальних кроків до розвитку територій. Наш край має власний менталітет і своїх професіоналів у сфері освіти, котрі, як ніхто інший, найліпше розуміють, де зробити правильні акценти в роботі. Наше завдання – сприяти ідеям, допомагати плечима і ресурсами», наголосив голова РДА.

Для покращення мате­ріально-технічної бази закладів освіти району, проведення капітальних та поточних ремонтів, впровадження концепції «НУШ» на відповідні видатки у районному бюджеті запланували 25 млн. 735 тис. грн. (що на 100% перевищує показник у 2019-му). Із них: 4 млн. 89 тис. грн. – субвенції сільських, селищних та міського бюджету, 19 млн. 951 тис. грн. – кошти районного бюджету та 42 млн. 49 тис. грн. – субвенції з обласного та державного бюджетів.

Особливої уваги надають інклюзивній освіті. За минулий рік у районі створили 61 інклюзивний клас, в якому навчаються 68 дітей з особливими освітніми потребами (ООП). Для дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних класах, закупили додаткові засоби навчання та реабілітаційне обладнання. Організували 8 інклюзивних груп у закладах дошкільної освіти.

Обдаровані діти – це золотий запас нації, її інтелектуальна еліта, світовий авторитет, гордість і честь. У ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад з базових дисциплін учні району зайняли: 49 переможних місць. Учасниками ІІ етапу (обласного) Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України стали 17 учнів, 12 із них – переможці.

На обласному етапі Все­українського турніру з математики команда з Надвірнянського ліцею (5 учнів) виборола третє місце. На загальнодержавному рівні команди Надвірнянського ліцею представляли нашу область на Всеукраїнських турнірах юних економістів (м. Харків – ІІІ місце), юних математиків (м. Херсон – дипломи) та з фінансової грамотності (м. Київ – І місце).

36 учнів-переможців учнівських олімпіад з базових дисциплін отримали одноразові стипендії, а їх наставники-педагоги – грошові винагороди.

Протягом 2020 року забезпечено збереження інфраструктури галузі культури, яка налічує 20 клубних закладів, 30 бібліотек, 3 музеї, 3 школи естетичного виховання, в яких здобувають початкову спеціалізовану мистецьку освіту майже 750 дітей.

Провідні творчі колективи району взяли участь у низці міжнародних, всеукраїнських, обласних фестивалів (у більшості дистанційно).Фольклорно-етнографічний колектив «Відлуння Карпат» Пнівського СБК взяв участь у міжнародному фестивалі Різдвяних коляд у Румунії.

Протягом року бібліотечні фонди ЦБС поповнились 2118 книгами за рахунок різних джерел надходжень на майже 200 тис. грн. Виготовлено та придбано книжкової продукції, у т. ч. місцевих авторів – на 85 тис. грн.

Провели поточні та капітальні ремонти у закладах культури на 1 млн. 941 тис. грн.: будинок культури с. Пнів, районній дитячій бібліотеці ім. Ірини Яцури, Надвірнянських дитячих музичній та художній школах, БК с. Зелена, РБК, інших закладах культури.

Придбали музичних інструментів, музичної та світло­апаратури – на 263,4 тис. грн., комп’ютерної техніки – на 175,1 тис. грн.; матеріалів та інвентарю з різних джерел фінансування – на 379,8 тис. грн.

Наприкінці грудня 2020-го запрацювала станція генерації сонячної енергії потужністю 15 КвТ, встановлена у Надвірнянській дитячій художній школі. Вартість робіт – 299 тис. грн.

Про роботу у сфері соціального захисту населення. Виплатили 417 млн. 357 тис. грн. на всі види соціальних допомог. Надали пільги за рахунок коштів райбюджету на житлово-комунальні послуги – 588,1 тис. грн., з державного бюджету – 17 млн. 540 тис. грн.

У районі діє Програма підтримки сімей загиблих і постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. На виконання згаданих Програм протягом минулого року виплачено 387 тис. грн.

За тристоронніми договорами з держбюджету надали санаторно-курортні послуги сімом учасникам бойових дій із числа учасників АТО та 2 постраждалим учасникам Революції Гідності.

Із резервного фонду державного бюджету для проведення невідкладних заходів із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка сталася у червні 2020-го, виплатили 13 млн. 415 тис. грн. матеріальної грошової допомоги 457 сім’ям.

Голова РДА Володимир Пасько подякував своїй команді: заступникам голови РДА, керівнику апарату, які допомагали йому в реалізації усіх задумів, а також висловив вдячність усім фахівцям, котрі працювали задля досягнення гарних результатів, і зауважив, що саме завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням Надвірнянський район сьогодні йде в ногу з часом, росте і змінюється не тільки за формою, але й, передусім, за змістом.

Інф. Надвірнянської РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!