Газета по-надвірнянськи
 

Оскарження у суді рішень окружної виборчої комісії

9 квітня 2021, 10:46 | Рубрика: ВИБОРИ Версія для друку Версія для друку 7,695 переглядів

Кандидат у народні депутати України від партії «За майбутнє» на проміжних виборах до Верховної Ради України у 87-му виборчому окрузі Олександр Шевченко оскаржує рішення Окружної виборчої комісії про перерахунок бюлетенів на 20 дільницях, а також планує оскаржити рішення комісії про визнання недійсними результатів голосування на 5 дільницях.

Нагадаємо, ОВК з досить сумнівних причин прийняла рішення про повторний підрахунок голосів на 20 дільницях, під час якого ОВК виявила розбіжність у голосах за Олександра Шевченка на 6 дільницях, зафіксувавши у пачках меншу кількість бюлетенів, ніж вказано у протоколі дільничної виборчої комісії.

За даними протоколів 6 ДВК, за кандидата разом віддано 1676 голосів, натомість повторний підрахунок підтвердив наявність лише 1172 бюлетенів на його підтримку. Причому дані протоколів ДВК та повторного підрахунку голосів не збігаються лише у кількості бюлетенів на підтримку Шевченка. У штабі Шевченка обґрунтовано підозрюють, що бюлетені зникли вже у приміщенні самої ОВК.

Крім того, на 5 дільницях ОВК визнала голосування недійсним з причин недоліків оформлення списків виборців для голосування за місцем перебування. Це дільниці № 260025 у Маняві, № 260028 у селі Монастирчани, ДВК 261030 у Микуличині, № 261027 у Яремчі та № 260515 у селі Парище. На цих дільницях найбільше голосів також отримав Шевченко.

Внаслідок цих рішень ОВК Олександр Шевченко втратив перевагу в голосах над кандидатом від «Слуги народу» Василем Вірастюком.

За станом на обід 4 квітня Окружний адміністративний суд Івано-Франківська розглянув 8 справ за позовами Олександра Шевченка щодо скасування рішення про повторний підрахунок голосів, у 6 справах суд йому відмовив, у 2 – кандидат сам відмовився від заявлених вимог. Втім, увечері Шевченко повідомив про два рішення на свою користь.

Суд визнав незаконними рішення ОВК про перерахунок бюлетенів на дільниці №260028 (с. Монастирчани) і на дільниці №260012 (с. Горохолин Ліс).

«Вітаю членів ДВК! Ви діяли правильно! А те, що витворяли представники окружної комісії в м. Надвірна, — ганьба!», – написав Олександр Шевченко на своїй сторінці у Фейсбуці.

Шевченко також заявив, що буде оскаржувати в апеляції рішення суду про відмову в задоволенні його позовів, інформує сайт «KURS».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!