Газета по-надвірнянськи
 

Поліція розпочала 17 кримінальних проваджень

9 квітня 2021, 11:10 | Рубрика: ВИБОРИ Версія для друку Версія для друку 7,777 переглядів

Аби забезпечити порядок під час проміжних виборів народного депутата України 28 березня, поліцейські Івано-Франківщини посилено стежили за порядком й оперативно реагували на всі повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Загалом на лінію 102 надійшло 113 повідомлень. Після ретельної перевірки, отриманої від громадян інформації, поліцейські склали 12 адміністративних протоколів: в основному вони стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Окрім того, слідчі та підрозділи дізнання розпочали 17 кримінальних проваджень. 12 із них – безпосередньо пов‘язані з порушенням виборчого законодавства, 5 – опосередковано пов’язані з виборчим процесом.

Зокрема, кримінальні провадження розпочаті:

1 – за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права…, роботі виборчої комісії…, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 157 Кримінального кодексу України); 5 – за фактами підкупу виборців (ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України); 1 – за фактом використання підроблених документів (ч. 3 ст. 358 Кримінального кодексу України); 4 – за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності (ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України).

Також у період із 2 по 3 квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами викрадення виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій. Під час досудового розслідування у вказаних кримінальних провадженнях провели огляди місця події у приміщенні окружної виборчої комісії, допитано свідків, передусім, представника кандидата у народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, у т. ч. голів, заступників та секретарів, вісім працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщена ОВК. Також заплановано ряд оперативних заходів та слідчих дій.

Поліцейські Івано-Франківщини ретельно вивчають усі повідомлення, у т. ч. інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки нададуть усім подіям правову кваліфікацію.

За всіма розпочатими кримінальними провадженнями проводять розслідування, інформує Національна поліція в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!