Газета по-надвірнянськи
 

Повага і шана – за літа і життєву мудрість

2 квітня 2021, 11:27 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 24 переглядів

У Пасічнянській територіальній громаді вшановують поважних людей. 80 років – це вік золотої зрілості, який дарує почуття спокою та радості. Попри те, що молодість уже не повернути, довкола щебечуть діти, внуки та правнуки, які є гордістю усього життя.

31 березня за святковим столом в оселі Магдалини Михайлівни Лавринович, жительки села Мозолівка Пнівського старостинського округу, зібралася велика дружна родина, щоб привітати дорогу матусю, бабусю та прабабусю з її величним 80-річним ювілеєм і проголосити найріднішій людині веселі та щемливі слова, які наповнюють серце любов’ю.

Лавринович

У цей святковий день ювілярку не змогли залишити без щирих привітань і побажань, які зігріють душу й серце і нагадають, як поважну пнівчанку люблять та цінують у рідному селі й територіальній громаді, і Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда зі своїм заступником Тарасом Юрчилом (на світлині). Вони привітали з поважним ювілеєм іменинницю теплими словами, квітами і подарунком, побажали ювілярці теплих і світлих днів, щасливих подій і миттєвостей, радісних звісток і свят та пообіцяли Магдалині Михайлівні завітати до неї ще й на столітній ювілей.

У святах і буднях, клопотах і турботах, радостях і смутку промайнуло 80 років життя Магдалини Лавринович. Ще малою дитиною пізнала і голод, і холод. Разом із двома сестрами, ще дітьми, лишилась сиротою, адже батька забрали у військо під час Другої світової війни, звідки не повернувся. На свій хліб перейшла ще юною дівчиною, спочатку працювала у колгоспі, 20 літ свого життя відпрацювала нянечкою у дитячому садочку. Із десяти років взяла у руки голку з ниткою і з допомогою матері навчилась вишивати. Вишиває й донині. За своє життя вишила чотири десятки ікон-образів, понад тридцяти рушників та десятки подушок, а вишитих сорочок і не перелічити.

Пані Магдалина вміє в’язати гачком, оздоблювати бісером сорочки, горсики й інші вироби, а ще випікає смачні булочки та короваї. Передає свій талант дітям і внукам, є активною учасницею художньої самодіяльності. Особливо захоплюється народними звичаями та стародавніми українськими піснями, автентичним фольклором, передусім, різдвяними, великодніми та весільними обрядами.

Нехай усі Ваші дні, Магдалино Михайлівно, будуть наповнені любов’ю рідних, удачею, приємними клопотами, прекрасним самопочуттям та оптимістичним настроєм! Господнього благословення Вам і гармонії душі на довгі і щедрі літа!

Володимир ПИТЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!