Газета по-надвірнянськи
 

Про мистецькі події Надвірнянщини розповість календар

2 квітня 2021, 11:40 | Рубрика: Акцент, Творчість Версія для друку Версія для друку 58 переглядів

Наш район як край самобутньої культури представлений у нещодавно виданому «Календарі мистецьких подій Надвірнянщини». Цей проект вдалося реалізувати відділу освіти, молоді і спорту райдержадміністрації за сприяння управління культури і туризму Надвірнянської міської ради та ГО «Надвірнянський туристично-інформаційний центр».

Календар

Творчий колектив проекту поставив собі за мету познайомити краян і гостей району з багатством культурних подій. Адже Надвірнянщина – це унікальна територія з могутнім культурно-мистецьким і духов­ним потенціалом, де щороку відбувається ціла низка мистецьких подій та фестивалів. Власне, про них і розповідає «Календар…» у стислих і змістовних текстах-презентаціях, а також у світлинах Олександра Зварчука, Івана Романюка та Володимира Гринішака, що стали основою цього мальовничого видання. На його сторінках, мов у калейдоскопі, проходять, зринаючи водночас і в теплих чуттєвих спогадах, відкритий районний фестиваль-конкурс Різдвяного дійства, фестивалі: «На Рождество», народних танців та народної музики; середньовічної культури «Дженджур Фист»; повстанської та стрілецької пісні ім. Софії Галечко; чоловічих хорів «Вознесись, Україно!», «Файне Різдво у Надвірній». Засвідчує мистецький календар і той факт, з яким великим пієтетом і досконалою майстерністю митців у районі відзначають: День Незалежності України, День Соборності України; вшанування великого Кобзаря – Тараса Шевченка, свято Героїв, Івана Купала, День захисника України, свято Покрови.

Привертає увагу календар і знайомством із тими закладами, що стали надійним фундаментом для розвитку, збереження і примноження традицій, культурних надбань краю. Це, зокрема, районний будинок культури (а зараз уже – міський); Музей історії Надвірнянщини, Надвірнянські дитячі художня та музична школи; бібліотеки юнацька, центральна районна (нині – міська). Яскравим доповненням видання стала промоція Надвірнянського замку «Краснодвір»:

– Віримо, що й надалі митці, працівники культури, майстри народної творчості та креативна громадськість продовжуватимуть добрі традиції, закладені попереднім поколінням, – мовили автори проекту, висловлюючи впевненість, що кожен поціновувач справжнього мистецтва може знайти для себе ту культурну пропозицію, яка йому до вподоби.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!