Газета по-надвірнянськи
 

Правоохоронці проводять заходи щодо виявлення і знищення незаконних посівів маку і конопель

28 травня 2021, 10:53 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 374 переглядів

Надвірнянський районний відділ поліції ГУНП в Івано-Франківській області повідомляє, що на території нашого району проводять комплекс оперативно-профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель. Незважаючи на заборону на законодавчому рівні посівів снодійного маку і конопель (за винятком спеціалізованих підприємств, що мають відповідну ліцензію, дозвіл та здійснюють охорону посівів), є випадки вирощування згаданих рослин на власних присадибних ділянках жителями на території району.

Правоохоронці вкотре нагадують, що висівання та вирощування маку або конопель в Україні заборонено, а відтак тягне за собою адміністративну і кримінальну відповідальність.

Відповідно до ст. 1062 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) за незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку – до ста рослин чи конопель – до 10 рослин тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин.

Згідно зі статтею 310 Кримінального кодексу України за незаконний посів або вирощування снодійного маку – від 100 до 500 рослин, конопель – від 10 до 50 рослин передбачена кримінальна відповідальність.

Правоохоронці нагадують землекористувачам та землевласникам про передбачену законом відповідальність за невжиття заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снодійного маку на закріплених за ними земельних ділянках. За невиконання вказаних законом вимог на підставі ст. 106-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення винних притягуватимуть до відповідальності.

Наголошуємо, при виявленні згаданих адміністративних правопорушень чи кримінальних проступків, винних притягнуть до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Закликаємо не бути байдужими і повідомляти про відомі насадження наркотичних рослин у Надвірнянський районний відділ поліції.

Роман ЦІДИЛО,

т. в. о. начальника

Надвірнянського РВП ГУ НП

в Івано-Франківській області,

майор поліції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!